11-го травня 

Локації: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20), музей Волинської ікони (вул. Ярощука, 5)
Круглий стіл та лекції за участі Музею волинської ікони, СНУ ім. Лесі Українки, Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, ТА “Нові мандри”

10:00 Лекція Оксани Важатко, Тараси Верби, Світлани Чибирак «За лаштунками музею» (вул. Шопена, 20)
Музеї асоціюються у відвідувача тільки з експозицією та виставковими залами, що є лише частиною багатогранної, кропіткої та часто рутинної праці. Лектори пропонують зазирнути за лаштунки музейної діяльності, дізнатись про ті види роботи музеїв, які зазвичай приховані від відвідувача.

12:00 Круглий стіл «Музеї та культурний туризм у Волинській області» (вул. Ярощука, 5)
Музеї є невід'ємною частиною культурного простору міста і, взаємодіючи з туристичною галуззю, можуть отримати поштовх до власного розвитку. Мета обговорення - налагодження взаємозв’язку між музеями, органами влади та туристичними організаціями області.

13:00 Лекція Сергія Лиса «Волиняни у боротьбі за дотримання прав людини: від Української революції до Євромайдану» (вул. Шопена, 20)

14:00 Лекція Івана Шворака «Волинські іконостаси» (вул. Шопена, 20)
волинська школа сницарства здавна славилась своїми майстрами, котрі залишили у спадок нащадкам неперевершені твори сакрального мистецтва. Лекція про основні напрямки розвитку волинської сницарської школи.

11:00 Майстер-клас (демонстрація): Леся Косаковська та кафедра культурології та хореографічного мистецтва СНУ ім.. Лесі Українки «Нематеріальна культурна спадщина. Реконструкція традиційних українських танців зафіксованих під час експедиції Волинським Поліссям. (вул. Шопена, 20)

 

12-те травня 

Локації: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20), Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки (вул. На Таборищі, 5 )

12:00 Карпюк Василь «Волиняни у боротьбі за незалежність України» (вул. На Таборищі, 5 )
Безкоштовна екскурсія по одному з найбільших музеїв військової техніки в Україні з відвідуванням оновленої експозиції.


13-те травня 

Локації: Музей історії Луцького братства (вул. Йова Кондзелевича 5), Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20).

12.00 – 13.00 – 14.00. Лекція Олени Бірюліної «Рукописне Луцьке (Красносельське) Євангеліє XIV ст.: діалектологія говірки, вкладні записи, культурний підтекст».
Рукописна книга з Луцька часів князя Любарта таїть чимало цікавих інформацій. Місцева північно-українська говірка переписувача, казкові звірі і птахи в орнаменті, забуті слов'янські назви місяців і перше у східнослов'янському світі нотування свята перемоги Богородиці у Константинополі. Під час екскурсії йтиметься також про "Великий Лучеськ", "греблю Любарта", загадковий Красненський монастир та ікону "Чернчицьке розп'яття" Йова Кондзелевича. 
Безкоштовні екскурси міні-виставкою про культурне значення видатної луцької пам'ятки. (вул. Йова Кондзелевича 5)

15:00 Верба Тарас «Подорож у давнину»


Безкоштовна екскурсія найбільшим та самим старим музеєм області.