З 16 травня в Музеї історії Луцького братства стартувала виставка, присвячена історії міста Луцька у творчості майстра пензля Гаврила Остапенка (1892–1971 рр.). Роботи луцького художника займають чільну позицію в колекції Волинського краєзнавчого музею.

Першими виставку відвідали студенти спеціальності «Туризм» Луцького національного технічного університету. Навчальний заклад розглядає цей напрямок як чинник економічного та культурного розвитку, захисту навколишнього середовища та історико-культурної спадщини. Тому розмова зі студентами була предметною.

Виставку відкрила завідувач Музею Луцького братства Олена Бірюліна. Вона розповіла про значення збережених історичних міських ландшафтів і їх колосальну роль в туристичній привабливості Луцька. Мова йшла й про визначних міських будівничих, та про окремі маловідомі пам’ятки, закарбовані пензлем луцького художника Остапенка.

З життям та творчістю Майстра гостей музею познайомила Олена Старикова, науковий співробітник луцького Художнього музею. Дослідниця акцентувала увагу на тому, що Гаврило Остапенко єдиний луцький художник 30-х рр. XX ст., на картинах якого ми можемо побачити місто у міжвоєнний період.

Відвідувачі виставки поринули в історичну атмосферу міста від найдавніших часів і до поч. 70-х XX ст. Також гості мали нагоду познайомитись з унікальним особистим альбомом художника, що укладений його рисунками.

Нагадуємо, що виставка триватиме впродовж до кінця літа 2018 р.

Запрошуємо усіх, кому не байдужа історія рідного краю, а також тих хто любить та цінує мистецтво.

Замовити екскурсію можна за тел.: 72-33-71.