Цього року Пласт – Національна скаутська організація України відзначає 100-річчя першої Пластової Присяги. Ця визначна для усіх пластунів подія відбулась 12 квітня 1912 року у Львові. Від того часу Пласт не припиняв своєї діяльності, хоча й не завжди міг існувати в Україні. Після переломних подій початку 90-х Пласт відродився і на своїй вітчизні. Перші гуртки почали діяти саме у Луцьку завдяки ентузіазму Олега Покальчука, а першу Пластову Присягу луцькі пластуни нового покоління склали на В’їздній вежі Луцького замку. Тому святкування 100-ліття Пластової Присяги є для лучан особливою подією.

Луцькі пластуни запланували кілька заходів, щоб відзначити свій ювілей.

Від 7 квітня можна буде ознайомитись із діяльністю організації на виставці пластових фотографій під відкритим небом, що відбуватиметься на вул. Лесі Українки. Виставку можна відвідати від 10 до 19 год. 16-го квітня виставка буде перенесена до парку ім. Лесі Українки, де відбуватимуться також Великодні забави.

12 квітня – безпосередньо у річницю першої Пластової Присяги на території Луцького замку відбудеться урочиста частина святкування. Захід розпочне молебень за усіх пластунів, згодом відбудеться вручення подяк лучанам, що долучились до розвитку Пласту на Волині. Найважливішою частиною свята буде складення Пластової Присяги пластунами з Луцька та Колок на В’їздній вежі замку.

16 квітня – у час святкування Великодня пластуни організовують поблизу входу до парку ім. Лесі Українки Великодні забави-гаївки для лучан. Окрім традиційних святкових розваг, буде можливість посмакувати пластового життя: скуштувати традиційні пластові страви, та пригоститись святковим тортом, а також взяти участь у пластовому караоке та сфотографуватись із живими скульптурами пластунів.

Запрошуємо до святкування!

Слідкуйте за новинами святкування 100-річчя на сторінці події у Facebookhttp://www.facebook.com/events/350092388375143/

Детальна інформація на сайті Луцького Пласту: http://www.lutsk.plast.org.ua та на офіційній сторінці у Facebook http://www.facebook.com/plastnavolyni.

З питаннями звертайтесь за тел. 096 921 44 46, або пишіть на електронну адресу[email protected] (Олена Семенюк, голова прес-служби Волинської округи Пласту)

Заходи відбуваються за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА. Інформаційна підтримка – ВОДТРК, Інтернет-видання «Волинські новини», VolynPost, Молодіжний портал Волині. Спонсором заходу є рекламна агенція «Ініціал».