Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО)

Сьогодні, 19 травня, у Луцькій районній державній адміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань смороду у Луцьку та околицях міста.

Один з ініціаторів створення та членів ініціативної групи, заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА Мар’яна Сорочук розповіла в ексклюзивному коментарі ІА «0332.ua» про мету та ціль громадськості: «Ця робоча група була ініційована нашою громадською радою з метою консолідації зусиль всіх відповідальних та зацікавлених сторін. Адже питання смороду зачіпає і мешканців потерпілих районів, і завод, який не може нормально вести свою господарську діяльність, і контролюючі служби, які дещо обмежені у своїх повноваженнях, і виконавчі органи, які відповідальні з усунення першопричин».

Окрім того, пані Мар’яна закцентувала увагу на плюсах та перевагах їхньої роботи: «Без заслуховування та врахування думок всіх сторін, робота будь-якої групи була б однобокою і неповноцінною. Великим плюсом є те, що у цій групі одразу працюватимуть у межах своїх повноважень контролюючі служби, відповідальні за здоров′я людей та екологію. Сьогодні ж відбулась наша перша робоча зустріч, вона вийшла дещо сумбурною та емоційною, проте, нам все ж вдалось виокремити раціональне зерно й зробити перші кроки для прояснення всіх деталей ситуації, що склалась та віднайти оптимальні шляхи для її усунення».

«На цей час, ми вивчатимемо юридичні аспекти ситуації (дозволи та договори на скиди), лабораторні показники стану повітря й води, компетенції дотичних органів, а також лобіюватимемо добудову КНСок Гіркої Полонки та Вересневого. Однією з цілей створення групи є детальне вивчення всіх аспектів ситуації з правового та технічного боку, а відтак усунення спекуляцій та поширення пліток, щодо причин та пошуку винних», - резюмує заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА.

Відтак, міжвідомча робоча група вирішила звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, аби провести перевірку щодо поширення смороду у прилеглих до Гнідавського цукрового заводу житлових територіях. Крім того, юридичному сектору Луцької РДА доручили надати юридичне заключення відповідей контролюючих органів з приводу поширення смороду, які були надані начальником відділу екології Луцької міської ради. Члени робочої групи також звернуться до Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України з приводу надання попередніх моніторингових досліджень та проведення нових досліджень атмосферного повітря на прилеглих до Гнідавського цукрового заводу житлових територіях та води у колодязях с.Городище. Також було вирішено звернутись до Луцької міської ради з приводу виділення коштів на будівництво та функціонування каналізаційної насосної станції з напірним колектором з мікрорайону Вересневе до центральної міської КНС.

Автор фото – Олександр Волянюк