Луцьким діткам подарували вишиванки і навчили робити перші хрестики

Свято «Учись, дитино, гарно вишивати», що відбулося в Луцьку 25 липня, принесло чимало позитивних вражень усім його учасникам. Дійство пройшло у рамках акції «Подаруй дитині вишиванку» від Благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Учора під час заходу охочі могли стати учасниками майстер-класу із вишивки, а також ще понад тридцять дітей отримали власні вишиті сорочки.

У конференц-залі готелю «Світязь» зібралися діти та майстрині, які вишивали  для них сорочки. Організатори акції влаштували для маленьких гостей справжнє дійство з піснями та майстер-класом із вишивки.

Ведучі розповіли дітям про історію вишиванок та традиції українського народу, пов’язані з ними. За їхніми словами, вишиванка – це ознака патріотизму, без якої українець не українець. Йшлося і про майстринь, які вкладали душу у свою роботу, аби порадувати дітей. Ведуча повідала, що одна з вишивальниць у кожен із понад двадцяти тисяч хрестиків вклала якесь добре побажання.

Протягом церемонії звучали українські пісні та романси у виконанні Оксани Герасимчук та Марка Новаковича. До слова, Марко теж отримав у подарунок вишиту сорочку.

Член оргкомітету акції Галина Марчук висловила надію на те, що вишиванки діти передаватимуть із покоління в покоління. «Вишиванка - як військова форма. Вона змінює людину», - зауважила Марчук.

За її словами, акція стартувала ще на свято Миколая, а завершити її планували до Великодня, однак продовжили до Дня Незалежності. «Акція вийшла за межі міста», - зазначила Галина Марчук і розповіла про те, що подарувати вишиванки дітям-сиротам виявили бажання жителі Ківерцівського району, учні правничого ліцею міста Сарни, а також представники української громади в Польщі. «Добрих людей є багато. Тільки вони не разом ходять», - жартувала член оргкомітету.

Слово взяв і очільник громади українців у Польщі Іван Сирник. Він зізнався, що першу сорочку вишив у сорок років і два роки не носив її, бо шкодував. Та все ж він закликав дітей носити вишиванки, бо вони ідентифікують людину як українця. «Шануйте традиції, навчіться самі вишивати!», - закликав Сирник молодь і запросив відвідати Щецин – місто, де він проживає.

Насамкінець організатори акції влаштували для дітей майстер-клас із вишивання. Усі дітки під керіівництвом майстрів і майстринь вчилися робити свої перші хрестики на полотні.

Ініціатор акції директор магазину-салону «Волинський сувенір»Ілона Млинарська повідомила, що уже майже 180 дітей отримали новенькі вишиванки. Нині ж обновки подарували ще 31 дитині. Цікаво, що вишивали сорочки не тільки жінки, а й двоє чоловіків. Деякі з майстрів та майстринь вишили три, а то й шість сорочок. Варто зауважити, що 29 липня фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» влаштує для усіх охочих вишивальників, які долучилися до акції, екскурсію до Львівського музею вишиванки.