Волинські батьки не готові віддавати дітей в інклюзивні класи звичайних шкіл (ВІДЕО)

Аби обговорити перспективи впровадження інклюзивної освіти, у “Центрі розвитку дитини Розмовляйко” зібрались лікарі, вчителі та батьки. 

За законом “Про освіту” для малечі з особливими освітніми потребами можуть створювати інклюзивні та спецгрупи у звичайних школах, - інформує 12 канал.

Ці нововведення і стали головною темою дискусії.

Важливий фактор, як таких дітей сприйматимуть однокласники. Тут важлива місія – на плечах батьків: адже потрібно виховувати у малечі сприйняття несхожих на себе.

Та все ж найбільш складно дітям із важкими порушеннями.

Батьки із освітянами згідні. Мама восьмирічного хлопчика з раннім дитячим аутизмом, каже – поки що свого сина віддати у загальноосвітню школу не готова.

Тож питання інклюзивної освіти залишається відкритим насамперед для батьків. Чи потрібно воно їх дитині, вони вирішать після консультацій зі спеціалістами.

Нагадаємо, що на сьогодні загальна чисельність неповносправних людей в Україні нараховує 2,6 млн. людей, з них 156 тис. – неповнолітні діти. Лише на Волині таких діток не менше 6 тисяч.

Закон закріплює право на освіту осіб з особливими потребами і надає їм можливість навчатись в усіх навчальних закладах. Також закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».