• Головна
  • Інклюзивні умови для особливих дітей
РОЗВІДКА
09:45, 3 грудня 2017 р.

Інклюзивні умови для особливих дітей

РОЗВІДКА
 Інклюзивні умови для особливих дітей

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. На сьогодні загальна чисельність неповносправних людей в Україні нараховує 2,6 млн. людей, з них 156 тис. – неповнолітні діти. Лише на Волині таких діток не менше 6 тисяч.

Саме для таких особливих школярів запроваджено інклюзивне навчання, яке з 2013 року активно впроваджується на теренах Волині. Інклюзивне навчання – це не просто отримання знань в загальноосвітніх школах, а, насамперед, створення на базах цих шкіл умов для таких учнів.

У Луцьку з особливими дітками працюють сьогодні п’ять шкіл та два дитсадки – ДНЗ №9 та ДНЗ №38.

За словами голови обласної педагогічно-медико-психологічної консультації Тамари Мазурик інклюзивне навчання на Волині - доволі поширене явище.

«Головне, щоб адміністрації навчальних закладів усвідомлювали: кожна школа має бути інклюзивною. Навіть якщо сьогодні немає дитини з особливими потребами, то завтра може бути. І взаєморозуміння треба досягати до того, як така дитина прийде до школи», - підсумувала Тамара Мазурик.

Найбільше турбує батьків таких діток планування їх майбутнього, брак навичок спілкування, тривога за підготовку до самостійного життя.

Навчально-виховний процес в інклюзивних класах здійснюється відповідно до робочого навчального плану з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Однак інклюзивне навчання в Луцьку і досі має багато невирішених проблем:

- Відсутність архітектурного доступу до закладів для дітей з порушенням опорно-рухового апарату;

- Неповна комплектація кадрів;

- Погане забезпечення матеріалами для дітей з порушенням зору, слуху.

Однак інклюзивне навчання в Луцьку доволі широко практикується і має великі перспективи розвитку.

Так вже з 1 вересня 2018 року на теренах Луцька запрацює новий інклюзивно-ресурсний центр як комунальний заклад для дітей з особливими потребами віком від 2 до 18 років.

«На 12 тисяч дітей має бути один такий центр. Відповідно у Луцьку має бути 3 таких заклади. Наразі ми розмістимо інклюзивно-ресурсний центр у приміщенні будинку вчителя», - зазначила начальник управління освіти Зіновія Лещенко.

Для розвитку інклюзивної освіти цього року в держбюджеті вперше передбачено 210 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #Волинь #інклюзивненавчання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...