10:09, 4 січня 2012 р.
Хто готує випускників до працевлаштування на Волині?
На Волині прививати вміння активності студентам та випускникам на шляху до працевлаштування вирішила молода лучанка – Ірина Бортнік, вона реалізовувала Грант Президента України для обдарованої молоді «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»». Проект мав на меті підвищити активність та сприяти працевлаштуванню і розвитку економічних можливостей молоді, допомогти випускникам виробити свідомий підхід до вибору майбутньої професійної кар’єри, підвищити мотивацію випускників до пошуку роботи та продемонструвати їм, що майбутня успішна кар’єра залежить в першу чергу від них самих.
До реалізації проекту охоче долучилась місцева влада. Партнерами виступили Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, Волинський обласний центр зайнятості, Луцький міський центр зайнятості, Обласний молодіжний центр праці; та громадські організації: Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив і Волинський Інститут Права.
Сидіти, склавши руки, авторці проекту не доводилось, адже план заходів, що відбувалися в межах Гранту доволі насичений: безперервно проводилась інформаційно-просвітницька кампанія; на постійній основі було організовано надання консультацій для сільської молоді про правові та психологічні аспекти працевлаштування та з висвітленням нормативно-правової бази, що необхідна працюючій молоді (до речі, такі консультації користуються неабиякою популярністю – участь в них уже взяли більше 200 молодих людей із числа безробітних); проводились круглі столи за участі представників державних структур, бізнесу, центрів зайнятості, центрів кар’єри при ВНЗ, голів студентського самоврядування та безпосередньо студентів, що дало змогу з різних точок зору розглядати питання стимуляції економічної активності випускників; проведено 4 тренінги на тему “Молодий спеціаліст на ринку праці. Як досягти професійного успіху ”; виставка «Досягнення активної молоді Волині» мандрувала по районних центрах та стаціонарно проходила в Луцьку у Волинському національному університеті імені Лесі Українки та Луцькому національному технічному університеті, а з учасниками виставки відбулись майстер-класи, де студенти отримали можливість в інтерактивному режимі поспілкуватись з успішними людьми, професіоналами у своїй справі.
Загалом, Ірина виробила нестандартний, оригінальний підхід до вирішення проблеми молодіжного безробіття, застосовуючи такі інноваційні інструменти, які близькі та цікаві випускникам. Завдяки комплексному та різносторонньому підходу до реалізації проекту, студенти та випускники практично переконались у тому, що завдяки величезному бажанню та наполегливій праці можна не лише гори звернути, а й побудувати успішну кар’єру. Головне – ніколи не опускати рук та не зупинятись на досягнутому.
Зупинятись не збирається і авторка проекту – Ірина Бортнік. «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді – тема, що викликала неабияке зацікавлення як з боку партнерів, так і самих випускників, для яких, власне, і стараємось. Наразі проект практично завершений, але це зовсім не означає, що припиниться і діяльність, спрямована на боротьбу з молодіжним безробіттям. Навпаки, розробляються нові форми роботи, що стануть послідовним продовженням вже проведеної діяльності. Чесно кажучи, розпочинаючи реалізацію Гранту, я навіть не припускала, що цільова аудиторія, тобто студенти та випускники, настільки охоче «підуть на контакт». Вони, наче губка, вбирають в себе усе, що ми їм дають, логічно думають, роблять висновки. А ще діляться своїм баченням проблеми, вносять пропозиції відносно того, яким чином ефективно будувати роботу далі. А ще вони дякують. Дякують за те, що ми їм показуємо дорогу у життя після студентської лави. Вони вірять, що їм допоможуть не потрапити у пастку безробіття. І ми не маємо права не виправдати цих надій, тому працюватимемо далі і працюватимемо, не зменшуючи обертів», - коментує свою роботу Ірина.
Петро Лавринюк, директор Обласного молодіжного центру праці, який виступив партнером проекту, дав свою оцінку проведеній роботі: «Наша організація вже понад 10 років працює на у сфері працевлаштування Волинської молоді. За цей час багато чого змінилось на ринку праці. Нажаль, активність молоді у плані пошуку роботи сьогодні не можна назвати високою. «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»» - це, на мою думку, вдала спроба показати молодим людям, що їх працевлаштування у великій мірі залежить від їх особистих зусиль та активних дій. Слідкуючи за реалізацією Гранту, в мене склалось враження, що Ірина Бортнік, його авторка правильно виявила ті місця, що залишаються слабкими для випускників на початку їх професійної кар’єри і знайшла правильні засоби, щоб підготувати молодь до успішного працевлаштування».
Свій коментар залишила також Богдана Кравчик, яка у 2010 році реалізувала Грант Президента України, спрямований на створення мережі центрів кар'єри при ВУЗах «Впровадження інноваційних механізмів вирішення проблеми молодіжного безробіття у Волинській області»: «Я уважно слідкувала за перебігом заходів у межах Гранту «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»» та долучалась до участі майже в кожному з них. Проблему молодіжного безробіття не можна залишати без уваги, її масштаби не можна недооцінювати, а тим паче у Волинській області, де більше, ніж половина молодих людей не мають роботи. Тому можу з впевненістю сказати, що подібні проекти для Волині не просто актуальні, а гостро необхідні. Думаю, що надалі ми з Іриною Бортнік об’єднаємо наші зусилля і спільно вироблятимемо нові форми боротьби з молодіжним безробіттям на Волині».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...