11:30, 28 грудня 2015 р.
У Луцьку оголосили політичні підсумки року
Експерти Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу підбили політичні підсумки року, що минає, і дали свої прогнози на наступний політичний рік
Яким видався політичний 2015 рік на Волині та чого чекати волинянам від 2016 року у політиці обговорили експерти, громадські діячі, політики, представники Луцької міської ради та Волинської облдержадміністрації під час круглого столу на тему: «Політичні підсумки року на Волині: погляд експертів».
Захід відбувся у п’ятницю, 25 грудня, йдеться на сайті «ВолиньМедіа».
Під час круглого столу голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход розповів про загальні політичні тенденції року, що минає, підсумки місцевих виборів, зміну партійної палітри за рік, діяльність представницьких органів влади та бачення політичного майбутнього на Волині.
«2015 рік приніс певні надії та сподівання, але разом з тим кризи та помітне розчарування у новій владі. Формування вертикалі виконавчої влади не відобразилось на підвищенні якості управління та добробуті громадян. Щодо місцевих виборів, то вони відбулись спокійно. Внаслідок виборів більшість міських голів залишились незмінними. Навпаки, відбулись зміни керівництва в обласній та районних радах. Загалом, в регіоні сформувалась нова політична палітра. У зв’язку з цим є небезпека, що нові політичні сили будуть працювати не на розвиток громад, а на наступні вибори», - розповів Михайло Наход.
Керівник Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу також наголосив на тому, що, якщо у 2014 році фактично зникли, а у 2015 році не змогли відродитись Партія регіонів та Комуністична партія України, то у цьому році фактично припинили своє існування такі політичні проекти як «УДАР» та «Народний фронт». В суспільстві та регіоні є запит на нові політичні сили, успіхи яких залежать від людських та фінансових ресурсів, як це продемонстрували під час виборчих перегонів політичні партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» та «Наш край». Політичні партії «Батьківщина» та «Свобода» змогли утримати свій базовий електорат та залишитись впливовими політичними силами, хоч у 2014 році вони отримали відчутні поразки.
Експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Володимир Павлюктрадиційно проводив експертне опитування «Політичні підсумки 2015 року», у якому взяли участь політичні аналітики, журналісти, громадські діячі, викладачі ВНЗ та державні службовці, які відповіли на 8 питань щодо оцінки діяльності політичних діячів, політичних команд, а також політичних прогнозів на 2016 рік.
За результатами експертного опитування найуспішнішими політиками року респонденти назвали Ігоря Палицю, Миколу Романюка та Ігоря Гузя. Натомість, політиками, які у 2015 році зазнали найбільше невдач, за словами експертів, стали Олександр Товстенюк, Валентин Вітер іВолодимир Гунчик. «Політиком-несподіванкою» для опитаних цього року стала Юлія Вусенко. Також у цій номінації називали Ігоря Палицю, Павла Данильчука, В’ячеслава Рубльова та Олександра Пирожика.
«Експерти також відповіли на питання, які політичні команди Ви вважаєте найуспішнішими, а які такими, що зазнали найбільше втрат у 2015 році. Серед успішних команд було названо «УКРОП» та «Самопоміч». Серед «неуспішних» – «Народний фронт» та «Батьківщину». Також цікаво, що команда «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» потрапила в обидві номінації, набравши однакову кількість балів у кожній з них», - розповів Володимир Павлюк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...