• Головна
  • Якості води на Волині – мутна, жовта і заразна
17:30, 18 січня 2012 р.

Якості води на Волині – мутна, жовта і заразна

У воді, яку п’ють на Волині, – надмірний вміст заліза, стверджують науковці.

Як повідомив доктор технічних наук, професор кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування Луцького національного технічного університету Віктор Рудь, який тривалий час вивчає проблему якості питної води, науковці з ЛНТУ протягом останнього часу зробили аналізи якості питної води у 11 населених пунктах Волині, у Луцьку зокрема.
Про це йдеться у матеріалі ВолиньPost, присвяченому якості питної води на Волині - "Мутна, жовта і заразна. Яку воду п'ють на Волині?"
Проаналізувавши отримані дані, виявили, що у всіх зразках питної води – надмірний вміст заліза.
Найбільше заліза – 4,78 мг/л – виявився у селі Горки на Любешівщині. Це перевищує норму майже у 16 разів. А у селі Мукошин цього ж району вміст заліза перевищує норму більше, ніж у чотири рази. І цю воду таки п’ють - іншої немає.
«У всіх випадках питна вода не відповідає нормам ДержСанПіну 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимови до води питної, призначеної для споживання людиною». На відстані 3,5-4 км каламутність перевищує норму майже у три рази, загальне залізо – у 4,5 рази, загальна твердість – у 1,5 рази, а мікробне число більше вдвічі», – розповіла науковий асистент кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування Наталія Гулієва.
«Звісно, «Луцькводоканал» обробляє воду, очищає її, як годиться. До речі, вода, яку подає «Луцькводоканал», – одна з найкращих в Україні за якістю. Але поки вона доходить до споживача, то її якість усе одно істотно гіршає», – вважає пані Гулієва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...