13:00, 21 січня 2016 р.
У Луцьку пройшов фестиваль каліграфії
З 9 до 17 січня у Луцьку в новоствореному приміщенні коворкінгу Innerspace, заснованого подружжям Кирила і Марини Ткачових, вперше відбувся неформальний фестиваль «Простір літер»
Прочитати лекції про дизайн, шрифтову культуру і каліграфію приїхали без перебільшення одні з найкращих діячів цієї ниви. У програмі фестивалю ─ презентації, лекції, майстер-класи, що мали за мету познайомити початківців з анатомією та візуальними можливостями літер. Усе це детальніше можна буде вивчати на курсах, що заплановані незабаром в Луцьку, - пише Аліна Крапка на сайті Читомо.
Перший фестиваль у Луцьку
Кирило і Марина Ткачови – дизайнер і графік, які змушені були переселитися зі сходу на захід і переїхали з Луганська в Луцьк. До того ж одразу почали творче й професійне перетворення нової життєвої території: наприкінці 2015 року заснували простір Innerspace, і одразу задумали «Простір літер». За словами Кирила, схожі фестивалі відбувалися до цього лише у Харкові та Києві.
«Я не знаю, чи заплановані такі події цього року, і тому вирішив, що варто зробити фестиваль також і в Луцьку. Оскільки каліграфи, шрифтові дизайнери та художники книги знайомі між собою і є моїми друзями, я мав змогу запросити їх до участі у «Просторі літер». З одного боку, я хотів, щоб мої знайомі побачили Луцьк, побували тут, з іншого – щоб лучани дізналися більше про шрифтовий дизайн та каліграфію», — поділився Кирило Ткачов.
Фестиваль супроводжувала і виставка робіт відомих українських каліграфів і шрифтових дизайнерів, де були представлені як каліграфія, так і летерінг.
Відвідувачі фестивалю
«Від фестивалю у мене як в організатора враження дуже позитивні. Я не скажу, що відвідувачів було багато, але потрібно враховувати, що зараз канікули в університетах, а половина наших гостей – це студенти-дизайнери. До того ж, Луцьк – дуже маленьке місто. Якщо в Києві можна зібрати 200 відвідувачів, то тут ─ 20-30. Я живу в Луцьку і хочу його розвивати, вважаю, що моє місто заслуговує на те, щоб тут теж відбувалися цікаві події», ─ розповідає Кирило Ткачов.
Innerspace – простір для роботи, творчості та відпочинку
Заклад, де відбувався захід, пристосований для таких подій. Innerspace відкрився не так давно, лише місяць тому, а захід такого формату тут відбувається вперше. Як зазначили організатори, він створений саме з метою розвивати культуру в місті ─ графічну, театральну, організовувати виставки та цікаві заходи.
За кілька тижнів ─ курси з каліграфії у Луцьку
Оранізатори впевнені, що в Україні є багато відомих і сильних каліграфів, однак він планує розширювати кругозір і наразі має у планах запросити поляків. «Зараз до нас приїздять здебільшого колеги з Києва, а я хочу, щоб приїхали і з Познані», ─ каже він.
«За два-три тижні у Луцьку стартують курси. Зараз ми розмірковуємо про те, як і де можна навчатися, якщо виникає таке бажання. А коли курс розпочнеться, побачимо, скільки охочих відвідувати саме «Каліграфію». Для мене ж, насамперед, важлива якість і те, щоб слухачам курсу було цікаво», ─ ділиться своїми очікуваннями Кирило.
Де шукати інформацію тим, хто з каліграфією на «Ви»?
Відомий історик мистецтв Ігор Дудник під час фестивалю розповів, що потрібно початківцям для роботи: «Найперше, куди людина потрапляє за інформацією для роботи, це в інтернет. Є такий непоганий ресурс «100 найкращих шрифтів за всі часи». Але ці добірки є дуже примітивними. Хоча, з іншого боку, вони дуже привабливі. Створюється ілюзія, ніби дві хвилини ─ і ти все знаєш. Насправді все дуже оманливо».
Ігор Дудник пояснює, що ці речі не сприйматимуться, коли в людини вже є певна база. Тому рекомендує всім, хто бажає вчитися, звертати увагу на авторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
23:37
6 листопада
15:40
6 листопада
09:43
6 листопада
15:27
4 листопада
ТОП новини
live comments feed...