• Головна
  • Луцькі депутати пропонували віддати благодійні внески учнів на зарплату вчителям й звинувачували профспілки
12:00, 3 лютого 2012 р.

Луцькі депутати пропонували віддати благодійні внески учнів на зарплату вчителям й звинувачували профспілки

Депутати Луцькради й надалі мізкували над тим, як допомогти освіті. Про це йшлося 2 лютого під час засідання тимчасової комісії.

Нагадаємо, що під час двадцятої сесії Луцької міської ради 26 січня обранці громади довго обговорювали питання про недостатнє фінансування галузі освіти, адже наразі на виплату зарплатні та оплаті за енергоресурси не вистачає понад 29 мільйонів гривень. Під час згаданої сесії обранці прийняли рішення про створення тимчасової комісії, яка опікуватиметься цим питанням. Тож 2 лютого відбулося перше засіданні під головуванням Андрія Осіпова.

Він виступив із промовою, в якій нагадав, чому обранці луцької громади зібрались. За його словами, проблема - в неправильній бюджетній політиці. Також він запропонував кожному депутату взяти під опіку по кілька навчальних закладів, де проводити бесіди з працівниками, щоб знати ситуацію зсередини. Пізніше він розповів й про те, що наше місто взагалі не дофінансовано на 112 мільйонів гривень.

Депутат Богдан Шиба розповів про те, що прийшла відповідь на офіційний запит з Волинської обласної державної адміністрації, проте вона суперечить чинному законодавству, там йдеться про невідомі категорії, які не визначені у жодному законодавчому акті.

Обранець громади Андрій Калахан запропонував зменшити фінансування запланованих заходів в місті, адже там передбачено витрат на мільйон гривень. Він вважає, що освіта – пріорітетніша, ніж покладання квітів чи танці, а тому він запропонував забрати половину коштів.

Аскольд Пекарський, натомість, зауважив, що треба розробити питання для опитування працівників і керівників шкіл, мовляв, ситуацію треба знати з середини, без цього нічого не вийде. Нову ідею подав Олександр Плісецький, він зауважив, що у всіх навчальних закладах збираються благодійні внески, а тому, може, потрібно перестати купувати плазмові телевізори на нікому не потрібні дошки, а спрямувати ці кошти на зарплатню та енергоносії. До того ж, він зауважив, що не відомо взагалі, куди йдуть ці гроші.

Йому заперечив Аскольд Пекарський, який розповів, що п’ять років очолював батьківський комітет, а тому знає, що без цих коштів школи б взагалі розвалювались. Його підтримав й начальник управління освіти Луцької міської ради Олег Гребенюк, який пояснив, що благодійні внески контролюються лише батьками й до них не можуть мати претензії навіть правоохоронні органи. За його словами, звіт про використання благодійних внесків вивішуються у навчальних закладах. До того ж, були й громадські слухання щодо відкриття єдиного банківського рахунку та централізації цієї діяльності, але батьки виступили категорично проти.

Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, який курує галузь освіти, зауважив, що всього в тимчасовій комісії 14 членів, а тому, якщо кожен з обранців візьме на себе по дві школи, то зможуть там проводити бесіди та отримувати інформацію. «Ви можете дізнатись про все з перших вуст», - зауважив він.

Олег Гребенюк вкотре розповів про те, що жодного скорочення годин бути не може, адже це затверджено на рівні держави. Також він зауважив, що ніхто примусово не може змусити людей йти у відпустку за власний рахунок, він надав список шкіл, де вказано скільки, осіб написали заяву. «Якщо буде заява від людини, у якій йдеться про те, що вона не хотіла йти у відпустку, то з цього приводу будуть розбиратись», - зауважив він.

Окрім того, Олег Гребенюк подав список голів батьківського комітету, які просили депутати, проте контактних даних він не вказав у зв’язку з тим, що це конфіденційна інформація і дається лише за згоди людей. Проте на засіданні комісії був директор КП «АвтопаркСервіс» Олександр Кралюк, який є головою батьківсього комітету, а тому він одразу залишив свої координати для депутатів.

Керівник освітянської профспілки Галина Василенко розповіла про те, що питання недофінансування галузі піднімалося на всеукраїнському рівні, проте там сказали, що гроші направили на місця, мовляв, там і розбирайтесь. «Що ми можемо робити, коли уряд не чує ні вас, ні нас?», - зауважила вона. Депутати поцікавились, чи не будуть люди виходити на вулицю й протестувати. Проте Галина Василенко зауважила, що не може говорити за всіх. Це не сподобалось обранцю Андрію Калахану. Він почав говорити про те, що необхідно захищати права освітян і страйкувати, якщо немає коштів. «Це наша організація, ми розберемось. Буде потреба, ми це вирішимо», - резюмувала вона.

Голова комісії попросив профспілчанку на наступну комісію принести розроблений план заходів. «Якщо запрошувати мене, щоб я «швидку» викликала, то не треба. Я роблю свою роботу, але без людей я нічого вирішити не можу. Ви сьогодні мене образили», - зауважила Василенко. «Якщо стан здоров’я не дозволяє вам приходити на такі наради – відправляйте когось іншого», - заявив Осіпов. «В нас нема профспілок», - додав депутат Павло Данильчук.

Насамкінець виступив Олександр Кралюк, який розповів про те, що й батьки мають свої пропозиції. Проте він сказав, що директори шкіл не надають інформацію про голів піклувальних рад та батьківських комітетів, а тому не можна скоординувати свої дії та спільно зібратись. До того ж він зауважив, що управління освіти забороняє керівникам навчальних закладів надавати інформацію про оптимізацію.

Проте коли депутати перейшли до голосування за призупинення оптимізації, почалась суперечка з віце-мером Святославом Кравчуком, який намагався пояснити їм специфіку роботи директорів. На його захист став й депутат Анатолій Пархом’юк. Врешті, обранці вирішили прийняти рішення про те, що жодні заходи, які стосуються скорочень вчителів, не можуть проводитись. Також керівники освітніх закладів повинні сприяти роботі комісії.

Ще одним каменем спотикання стало питання про те, аби директори дали інформації про площу та об’єм шкіл. Проте Олег Гребенюк пояснив,що це є і в управлінні освіти. «Хлопці, досить переливати з пустого в порожнє», - закликав Пархом’юк. Також було вирішено провести зустрічі з директорами шкіл. На цьому й розійшлися до наступної середи. Обговорювали ж питання освіти під час наради понад дві години.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...