• Головна
  • У Луцьку можна використовувати метан?
15:58, 3 лютого 2012 р.

У Луцьку можна використовувати метан?

У стінах Волинського національного університету імені Лесі Українки обговорили питання інноваційного розвитку як напряму для вирішення екологічних проблем міста. Про це йшлося під час засідання науково-практичної конференції «Стан та перспективи інноваційно-інвестиційного розвитку міста Луцька», – інформує інтернет-видання «Волинська правда».

Доповідачем із цього питання виступила Любов Ліпич, яка є доктор економічних наук, професор ВНУ імені Лесі Українки. Вона розповіла, про те, що в переважній більшості міст України система каналізації є дуже зношеною, тому потрібно шукати із цієї ситуації. Вона переконує, що гази та осади стічних вод міських каналізацій можна використовувати. Науковець розповіла, що у луцьку метан не використовується. Так, 363 тисячі метрів кубічних осаду стічних вод можна перетворити у 4-7 мільйонів метрів кубічних газу метану, який своєю чергою дозволить отримати 11 тисяч кіловат-годин електроенергії. Це значна сума у грошовому вияві. Цього буде достатньо для забезпечення функціонування очисних споруд.

Також науковець зауважує, що потрібно у місті використовувати сортування відходів для подальшої переробки сміття. Нині уже сортують сміття окремі райони Києва та Харкова.

Нагадаємо, що кілька років тому в обласному центрі Волині була озвучена ідея використання біогазу, який вироблятиметься на сміттєзвалищах із побутових відходів. Таку ідею у минулому році підтримали інвестори із Німеччини. Йдеться про створення цілих біогазових установок. Співпрацюватимуть інвестори із компанією «Пан Курчак» Власне, біогаз добувається із продуктів відходів тваринництва, м’ясопереробних підприємств тощо. Такі установки у майбутньому можуть з’явитися у Турійському районі та місті Нововолинську. Біогазові установки можуть покращити екологічну ситуації на Волині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...