• Головна
  • У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО)
12:00, 11 квітня 2016 р.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО)

Минуло днів зо п’ять, як до Луцького зоопарку прибули нові мешканці. Це пара чорно-бурих лисиць, самочки песця й вовчиці та рись. Власне, ці тварини пережили чимало прикрощів та постраждали від негуманного ставлення до них попереднього власника. Адже звірі – колишні експонати пересувного звіринця Давида Худодяна, що пригримів лихою славою на всю Україну. Як ви пам’ятаєте, у Луцькому зоопарку на перетримці перебувають врятовані звідти ведмеді. Решту тварин тоді забрав на лікування й реабілітацію Рівненський зоопарк. Але питання їх подальшої долі залишалося відкритим.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-1

А оскільки у рамках реалізації програми з модернізації зоопарку були побудовані якісні вольєри для дрібних хижаків, то після закінчення карантину забрали звірів на утримання до Луцька. У Рівному тварин у буквальному сенсі слова виходили. Адже всі вони були знесилені та хворі. Тій же рисі на життя давали відсотків з 10, вона навіть не могла ходити та їсти.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-2

До речі, тварини приїхали до Луцька за рахунок коштів зоопарку. Щодо лисиць, то їхні забарвлення та розміри вирізняються великою географічною мінливістю (всього нараховують 40–50 підвидів, не беручи до уваги дрібніших форм). І власне у північних районах та в горах частіше зустрічаються чорно-бурі та інші меланістичні форми забарвлення лисиць. Вони, хоч і належить до типових хижаків, мають дуже різноманітний харч. Однак у неволі лисиці живуть 20–25 років, тоді як в природі лише кілька років.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-3

Песець – це полярна лисиця, порівняно невелика тварина родини хижих. Це єдиний представник родини псових, який проявляє чітко виражений сезонний диморфізм забарвлення. За забарвленням розрізняють звичайного білого (взимку — чисто білий, влітку — бурий) і блакитного песця. Тварини поширені за північним полярним колом, на узбережжі й островах Північного Льодовитого океану, в тундровій і частково лісотундровій зонах. Середня тривалість життя у природі — 6-10 років.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-4

Рись звичайна— ссавець, що відноситься до ряду хижих родини котових . Має карі очі, китиці на вухах, короткий хвіст, великі гострі пазурі, та сильні задні лапи. Всі лапи зимою вкриті великим хутром. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись. Рись в Україні зустрічається досить рідко: в Карпатах та на Поліссі. За недостатньо підтвердженими даними, зустрічається в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, тайзі, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях, включаючи гірські ліси; іноді заходить в лісостеп і лісотундру. Вона чудово лазить по деревах і скелях, добре плаває.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-5

Такої тварини у колекції Луцького зоопарку до цього не було. Тому її появою дуже тішаться і сподіваються, що новоприбулим тут сподобається і вони забудуть про всі прикрощі попереднього життя.

У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-6
У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-7
У зоопарк прибули нові звірі (ФОТО), фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зоопарк #поповнення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...