• Головна
  • Волинські зайці не люблять хімії
14:30, 6 березня 2012 р.

Волинські зайці не люблять хімії

На Волині бідкаються: падає чисельність зайців. Лісівники та екологи бачать проблему в надмірному використанні хімікатів на полях. 

Про це повідомляють у прес-службі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

Горохівське лісомисливське господарство створене вісім років тому і його територія становить понад 15 тисяч гектарів. До складу лісгоспу входить кілька лісництв, які розміщені в трьох районах, – Горохівському, Локачинському та Луцькому. 

«За вісім років нам вдалося заліснити 242 гектари непридатних для сільськогосподарського користування земель – це яри, піщані ґрунти», – розповів директор Горохівського лісомисливського господарства Дмитро Войтюк. 

У колективі лісгоспу ‒ 35 людей, з них 27 – працівники лісової охорони. 

«У лісах нашого господарства нараховується 120 голів дикого кабана, 35 – оленя плямистого (завезений із Звірівського господарства), 280 голів козулі європейської. А от лисиць на Горохівщині можна побачити навіть у селах. Були випадки, що вони забігали на подвір’я селян серед білого дня», ‒ додав Войтюк. 

Побільшало в районі, як запевнили у лісомисливському господарстві, й диких кабанів та козуль. Правда, падає чисельність зайців. Директор господарства переконаний, що причина ‒ в надмірному використанні хімікатів на полях та великогабаритній техніці, під яку потрапляють чотирилапі. 

Вплив на зменшення кількості зайців мисливців у господарстві категорично відкидають. Кажуть, що в Горохівському районі їх нараховується 900, хоча насправді полюють десь 55% 

«Тепер це дороге задоволення», ‒ зауважив директор. 

З думкою, що на популяцію зайців впливає активно розвинене в районі сільське господарство, погоджується й державний екологічний інспектор району Сергій Чернець. 

«Тепер люди найменше думають про довкілля. Наприклад, за 300 метрів від пасіки не можна розприскувати на полях хімікати. Але хіба всі дотримуються цих норм? Крім того, сьогодні не можна відстежити, якої якості фунгіциди, гербіциди, пестициди ввозять у нашу країну», ‒ бідкається еколог. 

Тож, у Горохові переконані, що збільшити чисельність зайців у районі можна тільки вольєрним способом. Якщо ж це не допоможе, то братимуть приклад із поляків: взагалі заборонять полювання на деякий час. 

«Люблінська дирекція лісів закрила полювання на п’ять років. І це підтримав Євросоюз. Може, і в нас так треба буде колись зробити», – зазначив Дмитро Войтюк. 

А поки що, згідно зі статистикою, на Волині нараховувалося понад 38 тисяч зайців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...