• Головна
  • Коли Україна увійде до складу ЄС?
14:35, 14 березня 2012 р.

Коли Україна увійде до складу ЄС?

Цього тижня до програми Utalk надійшло питання від українки Анни:

“Коли Україна стане частиною ЄС?”

Відповідає Петер Стано, представник європейського комісара з питань розширення і політики сусідства:

“Розширення ЄС не є питанням часу. Це питання відповідності критеріям на вступ до ЄС країнами, які подали заявку на членство. Йдеться про демократичні, економічні критерії тощо. Якщо говорити про Україну, то її поки що немає у програмі розширення.

Сьогодні на вступ в ЄС претендують такі країни як Туреччина, Ісландія, країни Західних Балкан – Хорватія, Сербія, Чорногорія.

На Україну поширюється Європейська політика сусідства, а також проект “Східне партнерство”.

“Східне партнерство” є своєрідним інструментом або програмою Евросоюзу щодо співпраці зі східними партнерами, східноєвропейськими сусідами. Україна – один з них. І вона – поміж найактивніших партнерів. Ми працюємо з цими країнами з метою їхнього зближення з Європою щодо стандартів, цінностей, але також йдеться і про конкретну співпрацю.

Стосовно останньої, у грудні минулого року ми завершили перемовини щодо змісту так званої Угоди про асоціацію. Її підписання і ратифікація східноєвропейськими сусідами матиме безпрецедентний ефект. Угода про асоціацію політично наблизить Україну до Європи. Вона сприятиме поглибленню економічної інтеграції між Україною і Європейським Союзом.

Звичайно, якщо говорити про налагодження більш тісних взаємин між Україною та ЄС, то треба розуміти, що існують певні очікування з боку європейської сторони.

Сьогодні не досить зрозуміло, наскільки українська влада готова дотримуватись демократичних стандартів. Зокрема, наприклад, верховенства закону. Я маю на увазі непрозорий судовий процес у справі Юлії Тимошенко та інших колишніх членів уряду. Наша точка зору – правосуддя поводиться досить “вибірково”, і це нас непокоїть.

Отже, коли ми побачимо ознаки того, що українська влада дійсно дотримується демократичних стандартів, от тоді ми зможемо далі розвивати наші відносини в галузі інтреграції, які сприятимуть зближенню України і Євросоюзу.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...