Реклама
16:02, 4 липня 2016 р.
Механічний тискомір зі стетоскопом в Луцьку
Реклама
Майже в кожній сім'ї має бути свій тискомір, так як скачки тиску можуть бути у кожної людини – перепади настрою, сильні стреси, зміни погоди, всі ці дії на організм можуть призвести до підвищення тиску. Щоб вчасно виявити стрибок і зробити все можливе для його зниження без тонометра не обійтися. В інтернет-магазині міста Луцька представлений широкий вибір приладів для вимірювання тиску, найпростішими в застосуванні вважаються механічні моделі зі стетоскопом http://med-magazin.com.ua/item_N303.htm, ось про них сьогодні і піде мова.
Механічний тискомір: що собою представляє?
Механічний тискомір складається з: плечовий манжети, груші (нагнітач повітря), стетоскопа, манометра.
Залежно від виробника і моделі, тискоміри можуть мати різну конфігурацію і комплектацію: тискомір може поставлятися з вбудованим в манжету стетоскопом, що здобувається окремо або взагалі без нього. Також для зручності використання деякі тискоміри мають поєднаний з грушею манометр.
З яких елементів складається механічний тискомір:
Манжета. Механічні тискоміри можуть похвалитися великим розмірним рядом манжет (випускаються манжети для немовлят, дітей, підлітків, дорослих). Великі розміри підійдуть для вимірювання артеріального тиску не тільки на плечі, а й на ногах.
Груша (нагнітач). Має два клапана – зворотний і клапан скидання. Принцип дії гранично простий: при натисканні на грушу відбувається закачування повітря в манжету, при цьому зворотний клапан не дає повітрю вийти назад. Для плавного спуску повітря передбачений клапан скидання.
Стетоскоп призначений для вислуховування серцевих тонів під час вимірювання артеріального тиску.
Манометр відображає результат вимірювання артеріального тиску. При виборі тонометра звертайте увагу на манометр, найкраще, щоб він був з великим дисплеєм і в металевому корпусі.
Як механічний тискомір працює?
Вимірювання артеріального тиску здійснюється за допомогою аускультативного методу, який розробив російський хірург Н.С. Коротков. Відбувається це таким чином:
На плечі, трохи вище ліктьового згину (на 2-3 см) фіксується манжета, а в місце пульсації артерії прикладається головка стетоскопа (на внутрішню частину ліктьового згину);
За допомогою груші нагнітається повітря в манжету приблизно до 200 мм. рт. ст., а потім, за допомогою клапана на груші повітря повільно стравливается.
Під час спускання повітря, вислуховується пульсація.
Початок пульсації сповіщає про систолічному тиску, а закінчення - про диастолическом.
Однак аускультативний метод має свій недолік – процедуру потрібно проводити в тиші, інакше сторонні шуми і звуки можуть перешкодити вислуховування тиску.
Плюси і мінуси механічних приладів
Позитивні сторони механічних приладів:
Невелика ціна.
Висока точність.
Рідше виходять з ладу.
Усі комплектуючі взаємозамінні.
Чи не залежить від джерел живлення.
Невелика вага і компактність.
Також у механічних тискомірів є один істотний недолік – для використання механічного тискоміра необхідно мати хороший слух і певний навик вимірювання артеріального тиску, інакше вся процедура вимірювання тиску самому собі не матиме жодного сенсу. Однак ця проблема вирішується, якщо попросити знаючої людини виміряти вам тиск, а заодно він покаже, як це правильно робиться.
Видео обзор: Механический тонометр со стетоскопом BK 2001-3001
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...