• Головна
  • У Луцьку водії «летючого голландця» самовільно відключають аудіо-інформатори для незрячих
11:00, 20 квітня 2012 р.

У Луцьку водії «летючого голландця» самовільно відключають аудіо-інформатори для незрячих

У рамках реалізації проекту «Зробимо Луцьк доступним», ініційованого ВОО ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії», було встановлено 16 маячків та 14 інформаторів для незрячих людей. Про це повідомив голова організації Віталій Ткачук, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

У рамках реалізації проекту було проведено опитування серед незрячих на предмет доступності об’єктів соціальної інфраструктури міста, чи можуть незрячі самостійно пересуватись по місту, і які перешкоди трапляються на їх шляху. За результатами проведеного опитування серед 29 інвалідів по зору стало відомо, що лише 16 орієнтуються і пересуваються в місті самостійно, 3 виходять у місто лише у разі крайньої необхідності і 10 не можуть виходити без допомоги когось взагалі. Серед основних перешкод - відсутність маркування яскравими кольорами.

Таким чином, було прийнято облаштувати сповіщувальними сигнальними системами Луцьку міську раду, відділ прийому громадян, департамент соціальної політики, основні медичні заклади, школу №8, волинський облмуздрамтеатр і автостанції.

«З автоінформаторами в нас справжня «Санта Барбара»… Нас ще в січні міська рада відправила до керівництва компанії «Візор» для перегорів. Ці переговори тривають донині» - бідкається Віталій Ткачук.

За його словами, перші інформатори в громадському транспорті було встановлено за маршрутами №15 та №15-а

«Водіям «летючого голландця» не сподобалось інформсповіщення, і вони зазвичай всі його відключали, бо воно їм заважає», - зауважив Віталій Ткачук.

Проте переговори тривають, наразі кілька інформаторів вже встановлено на окремих маршрутах приватних перевізників.

Нещодавно було додатково закуплено 10 метрономів, 11 динаміків та підсилювачів звуку для маршрутних таксі. Загалом було передбачено майже 15 тисяч гривень, однак нещодавно проект дофінансували майже на 12 тисяч, тож загалом реалізація проекту обійшлась майже в 30 тисяч гривень. Наразі організатори хотіли б залучити до співпраці різноманітні державні органи, відомства, організації та приватні підприємства, аби ті на своїх об’єктах і офісах встановили метрономи, вартість якого складає 492 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...