
15:13, 27 вересня 2016 р.
Кому і скільки? Як політичні партії будуть "дерибанити" бюджет
Закон про фінансування партій з державного бюджету потрібно вдосконалити. Зокрема, провести аудит обсягу фінансових надходжень до бюджетів партій та аудит джерел фінансування.
Про це повідомив політолог Олексій Якубін, у коментарі кореспонденту UA1.
"Для того щоб механізм запрацював, першочергово потрібно було ухвалити окремі норми, пов’язані з аудитом партій, в тому числі з фінансовим аудитом. І тільки вже для наступного разу задіяти норми, пов’язані з введенням фінансування партій, тобто для наступного електорального циклу", – заявив політолог.
Також Якубін зазначив, що сам механізм фінансування партій потребує доопрацювання, адже той формат, в якому він прописаний у законі, виглядає доволі дивним.
"Наприклад, підтримка "Народного фронту" становить менше 1%, але при цьому ця політична сила отримує найбільше фінансування. Виникає дивна ситуація. Коли не зрозуміло, як працює механізм розподілу коштів. Оскільки зараз ця партія втратила довіру громадян, але все ж таки буде отримувати доволі значну частину державних коштів", – зазначив він.
Якубін додав, що за сьогоднішньої нестачі коштів на освіту, шкільну систему та медицину, виділення таких величезних грошей на політичні партії не вирішить проблем з корупцією.
Як повідомлялось раніше, Національне агентство з питань запобігання корупції схвалило виділення політичним партіям "Блоку Петра Порошенка", "Народному фронту", "Самопомочі" та Радикальній партії 71 млн грн. З цих 71 млн БПП отримає 24,7 млн грн, "Народний фронт" – 25,1 млн грн, "Самопоміч" – 12,4 млн грн, Радикальна партія – 8,4 млн грн.
Нагадаємо, згідно з прийнятим 8 жовтня 2015 року законом, політичні партії з 1 липня 2016 року переходять на державне фінансування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:56
Вчора
14:49
14 травня
09:55
14 травня
20:58
12 травня
13:56
12 травня
live comments feed...