• Головна
  • Інфекціоніст Руслан Морочковський – про профілактику грипу та ГРВІ
18:30, 18 листопада 2016 р.

Інфекціоніст Руслан Морочковський – про профілактику грипу та ГРВІ

Оскільки за вікном прохолодно, то дедалі частіше як і дорослі, так і малеча скаржаться на стан здоров’я: кашель, нежить, підвищену температуру тіла та загальну слабкість. Все це – прояви, якими супроводжуються гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Наше видання поспілкувалося з Русланом Морочковським, заступником головного лікаря з медичної частини Волинської обласної інфекційної лікарні. Основна тема розмови – як вберегтися  
від грипу та ГРВІ, а також чого очікувати волинянам від цьогорічної зими.

На переконання Руслана Морочковського, лише медики здатні встановити правильний діагноз:

- Самостійно, як правило, важко розрізнити ці захворювання. Бо в обох випадках вони вражають дихальні шляхи. Однак грип небезпечніший тим, що він може вплинути на нервову систему та судини, а також на нижні дихальні шляхи. Серед основних і найчастіших ускладнень – пневмонія.

На запитання чи варто очікувати на грип цього року, лікар відповів, що наразі важко спрогнозувати ситуацію. Станом на сьогодні ситуація під контролем.

До найважливіших заходів профілактики Руслан Морочковський відносить щеплення, які медики рекомендують проводити щорічно. Хибною вважається думка про їхню недоцільність, бо віруси постійно мутують. Але лікар ноголошує, що щорічно міняється і вакцина, яка розробляється за прогнозами спеціалістів. І у розробках орієнтуються на типові штами (різновиди грипу), які прогресують щороку.

Також не слід нехтувати традиційними заходами профілактики, такими як здорове харчування, яке полягає у вживанні їжі, збагаченої вітамінами та мінералами. Повноцінний сон теж є запорукою імунітету.

На завершення ми попросили лікаря-інфекціоніста прокоментувати випадок, про який писали інформаційні видання, що хлопчик із Любомльщини помер від поліомієліту. Лікар зауважив, що це не зовсім достовірне висвітлення ситуації: «Дослідженням причини смерті хлопчика повинні займатися кваліфіковані медики. Тому не варто панікувати і передчасно боятися різного роду епідемій".

Відеокоментар – у рубриці «Запитай у лікаря».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...