18:30, 23 листопада 2016 р.
"Ми хочемо торгувати цивілізовано", - луцькі продавці квітів
На сайті Єдиної системи місцевих петицій з’явилась пропозиція заборонити торгівлю квітами в палатках біля ЦУМу.
Як пояснюється у документі, мешканці будинків - проти торгівлі у сквері. Також зазначено, що "через ті ящики, які виставляють квітникарі на тротуар, неможливо пройти пішоходу. Власники листа вважають недоречним вислуховувати претензії від людей, які не платять податків, і незаконно здійснюють продаж. Також заважає сморід, який через них повинні терпіти інші мешканці міста".
Орендатори обурені. Адже вони неодноразово звертались у державні установи і до підприємців із проханнями виділити їм відповідні місця, які б забезпечували кращі умови та не заважили перехожим. Однак конкретних відповідей, люди так і не отримали.
За словами продачині квітів, сміття за собою вони прибирають самотужки. А маячня про неприємні запахи – помста тих, кому це заважає.
Підприємці, які торгують квітами розповіли, що податок, який вони платили за торгові місця упродовж 15 років (ще тоді, як квітковий ряд був поруч колишнього універмагу), зараз належать приватним магазинам. Після пожежі, яка трапилась у ЦУМі, з ними розірвали договір.
Питання перенесення квіткового павільйону згідно з документом міської ради мало розглядатись після завершення його будування.
Їм обіцяли цю територію ще чотири роки тому, проте, як тільки з‘явився квітковий пасаж, туди помістили приватних підприємців, котрі мають мережу квіткових магазинів у Луцьку.
“Ми хочемо обіцяних робочих місць. Це наша територія. Ми її орендували. Їм мало по три магазини, так вони ще тут оренду зайняли, а нас просто кинули ”, - розповідає орендатор кіоску Галина.
За словами Олега, одного із підприємців, з’ясувалось, що місцевість, у якій вони зараз торгують, не має статусу скверу. Адже сквер - це площа, обмежена певною кількістю дерев і віддана на баланс зеленого будівництва. Територія, на якій зараз знаходяться квіткові кіоски, - алея, прибудинкова територія якої відділена чорним забором.
Як варіант підприємцям запропонували торгувати квітами на Старому ринку.
“Як може людина йти з валізами і ще букет купляти? Це не зручно. Продуктовий ринок має бути для продуктів, а квітковий, відповідно, окремо та має знаходитись у центрі міста. Це зручно. Не всі мають змогу купити дорогий букет. А у нас доступні ціни, і люди з усіх кінців міста знають де нас знайти. Vip-клієнти нехай шукають дорогі павільйони і крамниці, а ми тримаємо свою сторону, для звичайних людей”, - додає Галина, яка торгує квітами уже не один рік.
Квітникарі розповіли, що 20 жовтня усі гуртом написали колективну заяву на ім’я директора універмагу. У відповідь отримали лист: “Розглянуто”. Після цього ніхто не вжив відповідних заходів.
DSC_0333 (1)
“Ми хочемо бути підприємцями, торгувати у маленьких архітектурних спорудах, щоб було усе цивілізовано. Нам, власне, і не подобаються ці палатки. Це - доволі не зручно та холодно”, - резюмує на завершення розмови продавчиня Тетяна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...