За здоров’я!
12:00, 1 грудня 2016 р.

Гарна жінка - здорова жінка

За здоров’я!

Гарна жінка - здорова жінка... в цьому переконана косметолог Алла Вільотнік. І наголошує: кваліфікований спеціаліст в галузі косметології  своїм пацієнтам стане хорошим порадником і не лише допоможе підібрати косметику  чи комплекс процедур, але й неодмінно розповість про те, що красу шкіри забезпечить гарний комплексний підхід. Тобто, здоровий спосіб життя, правильний догляд та уважне ставлення до свого організму.  

фото 1 косметік

фото 1 косметік

Візит до косметолога - не примха, а необхідність

Нашу розмову ми розпочали з питання, яке, мабуть, рано чи пізно задає собі кожна жінка:

Коли варто вперше звернутися до косметолога?

- Звернутися до косметолога потрібно передусім для того, щоб правильно підібрати косметику по догляду. Скажімо, Ви докладаєте багато зусиль, щоб позбутися жирного блиску, чорних цяток, а толку ніякого. Причиною може бути неправильно підібрана косметика або зловживання нею. Спеціаліст визначить тип шкіри і порадить засоби по догляду. Призначаючи їх самостійно або ж обираючи “методом проб і помилок”, можна викликати алергічні реакції, змінити тип шкіри, що теж не є добре, поглибити існуючі проблеми.

Правда, іноді буває, що хтось боїться перших зморшок і звертається до косметолога і в 16 років і  тут треба виявити риси психолога (сміється, - ред)

Якщо шкіра має явно виражені проблеми - висипання, пігментація, купероз - то просто допомоги косметолога буде замало. Потрібно обстежити організм, звернутися до лікарів. Кожен випадок індивідуальний і у випадку серйозних проблем, косметолог лише допоможе усунути зовнішні наслідки проблеми, але, якщо не забрати внутрішні причини її виникнення, вона повернеться знову.

фото 2 косметік

фото 2 косметік

- Наш спосіб життя та звички, безумовно, теж впливають на стан нашої шкіри  і вигляд.

- Коли ми приходимо до косметолога, бажаючи  стати гарнішими, і в той же час спосіб нашого життя далекий від ідеалу, маючи букет шкідливих звичок - зусиль прийдеться докласти чимало,а  бажаний ефект від будь-яких процедур тривалим не буде.  Шкідливі звички, котрі гублять нашу красу, це:куріння, часте вживання алкоголю, неправильне харчування, відсутність повноцінного сну.

- Розпочнемо з куріння. Жінка, що палить, “пускає за димом” свою красу - це правда чи перебільшення?

- Є такий  термін - “обличчя курця”. «Обличчя курця» сірувате, має ранні зморшки, в’ялу шкіру.  Ніхто не сперечається,що зморшки-це невід’ємна ознака старіння,але паління дуже прискорює цей процес і куряща жінка виглядає набагато старше свого віку. Токсичні речовини, що містяться в сигаретах, спричиняють  зміни структури шкіри. Проникаючи  в шкіру, вони руйнують кровоносні судини; особливо при цьому страждають крихітні капіляри, які розташовані поруч у верхніх шарах шкіри обличчя. Навіть жирна від природи шкіра може стати сухою через наявність сечогінного ефекту, який нікотин робить на організм.

Нікотин вбиває багато корисних та поживних речовин, вітамінів, тих, які впливають на організм в цілому, є антиоксидантами. Утворюються і розповсюджуються вільні радикали, що може стати причиною виникнення раку. Нікотин небезпечний також тим, що зменшує кількість вітаміну А в організмі, що бере участь в процесі відновлення і оновлення клітин організму. Жінки-курці,які хочуть виправити недоліки зовнішності за рахунок пластичної хірургії можуть розчаруватись, не опинившись на операційному столі через високий рівень нікотину в крові, що в свою чергу призводить до низької регенеративної здатності шкіри. Такі неприємні зміни, надіюсь, стануть для жінок-курців вирішальним аргументом на користь відмови від паління.

- Як їжа впливає на шкіру обличчя?  

- Є така фраза: ми це - те, що ми їмо. Справді, речовини, які ми отримуємо з їжі, це “будівельний матеріал” для нашого організму. А наша шкіра - це дзеркало організму. Потрібно не лише відмовитися від шкідливої їжі, вживання смаженого, жирного, надміру солодкого, солоного, гострого але й подбати, щоб разом з їжею організм отримував всі необхідні поживні речовини. Також важливо їсти вчасно, невеликими порціями, за це ваша шкіра також скаже “дякую”. Крім того, порадившись з лікарем, можна підібрати комплекс вітамінів, вживання яких теж позитивно позначиться на зовнішньому вигляді.

- Найкращий косметолог - це повноцінний сон. З цим правилом Ви теж погоджуєтеся?

- Звісно, перебільшити значення повноцінного сну для жінки важко. Наслідки хронічного недосипу відразу позначаться на обличчі.  Поганий сон провокує збільшення рівня гормону стресу. І це негативно позначається на формуванні колагену - компоненту, що відповідає за  пружність  шкіри. Наш ритм життя іноді не дозволяє нам довго спати, але потрібно намагатися виділяти на сон принаймі не менше 7-8 годин. Найкорисніший та найважливіший сон для нервової системи і організму в цілому з 22 години до півночі. І варто планувати свій час так, щоб засинати саме в цю пору.

фото 3 косметік

фото 3 косметік

“Тільки не коліть мене!”. Про ін’єкції і не тільки

 - Багато людей візит до косметолога чомусь асоціює лише з ін’єкціями. І тому зволікає, побоюючись, що відразу з порога почнуть пропонувати “уколи”. Розвієте цей міф?

- Так, справді є пацієнтки, які прийшовши, відразу кажуть - тільки не коліть мене. Міф я,  звісно, розвію. На першому прийомі ми відразу питаємо пацієнтку: як ви доглядали за шкірою раніше? І салонний догляд починаємо точно не з ін’єкцій. Передусім радимо процедури, визначивши тип шкіри та її потреби. Це може бути чистка, масаж, пілінг,апаратні методики, одним словом  комплексний догляд.

Косметологія дуже стрімко розвивається і сьогодні пацієнткам можна пропонувати безліч нових процедур. Ін’єкційні методики - не єдиний спосіб підтримувати красу та молодість шкіри. Але, варто сказати, що саме вони забезпечують швидкий помітний результат.

Їх шкідливість та негативні наслідки -  залежать від того, чи ви звернулися до справді професійного фахівця.

Ось, скажімо, всім відомі уколи ботулінотоксіна, який  володіє сильною локально-паралізуючою дією. Інєкції ботоксу  забирають глибокі мімічні зморшки. Ефект триває 7-8 місяців, далі він минає і треба колоти знову. З віком м’язи слабшають і часті такі процедури можуть пришвидшити атрофію м’язу. І як завжди - все дуже індивідуально. Професійний косметолог відразу порадить, що саме підійде вам: чи варто взагалі робити такого роду ін’єкції, як саме, з якою частотою і з якими процедурами їх можна поєднувати.

Крім  ботулінотоксіна  є й інші ін’єкційні методики, наприклад , мезотерапія,біоревіталізація,контурна пластика філерами, радіес, плазмоліфтинг і ін...Що саме підійшло б вам, що дозволить досягти того результату, який хочете саме ви, а головне - що не нашкодить, може порадити тільки лікар.

І знову ж таки - тут важливий комплексний підхід.

 - Які альтернативи для тих, хто до ін’єкцій не готовий, але виглядати гарно хоче?

- Апаратна косметологія при правильному та комплексному підході також дає гарний результат. Одні з найпопулярніших процедур - це мікротоки та радіохвильовий ліфтинг.

фото 4косметік

фото 4косметік

Мікротоки - це,  як спортзал для тіла, тільки вплив відбувається на більш  глибокому,  клітинному рівні. Ця безпечна процедура, призначається, як правило, жінкам після 30 років. Курс процедур здатен подарувати шкірі гарний тонус, колір, зволожити і освіжити її, розгладити дрібні мімічні зморшки. Радіохвильовий ліфтинг стимулює вироблення нових волокон колагену і має пролонговану дію - ефект стає більш помітним через 3-4 місяці після курсу.

Для тих,  хто противник інєкцій варто згадати про можливість  введення доглядових коктейлів (ампул з вітамінами, колагеном, еластином і ін.)  за допомогою електропорації або фонофорезу.

Жодна підтяжка обличчя без шліфовки (пілінгу) усунути великі зморшки (борозни,заломи) не зможе, а тому лікар-професіонал, підбираючи комплекс процедур, які підходять саме вам буде керуватись золотим правилом “головне не нашкодити”

Потурбуйтеся про шкіру взимку

І насамкінець, розкажіть, будь ласка, про особливості догляду за обличчям взимку. Адже мороз та холодний вітер часто стають справжніми випробуваннями для шкіри.

- Так, як ми одягаємо тепло своє тіло зимою, так само маємо дбати і про захист обличчя. При похолоданні і зменшенні світлового дня знижується вироблення шкірного салавінаслідок чого шкіра стає сухішою. Жирна шкіра стає помірно жирною , нормальна - схильною до сухості, а суха - дуже сухою. І тому варто дотримуватись кількох “залізних” правил зимового догляду за шкірою. Вода з милом призведуть до пересушення шкіри. Алгоритм зимового ранкового вмивання: протираєм обличчя тампоном, змоченим косметичним молочком, змиваємо теплою водою, протираєм безалкогольним лосьйоном або тоніком, наносим денний крем(взимку він має бкти не зволожуючий, а поживний) і декоративну косметику. Після нанесення макіяжу варто зачекати хвилин 40 перед виходом на вулицю. Дуже важливо,щоб засоби були однієї фірми, особливо для чутливої шкіри. Навіть дуже якісні засоби,які ми використовуєм вроздріб можуть викликати алергію. Крем взимку має бути поживним,  зволожуючим користуватися не варто, хіба що на ніч, а взагалі, для зволоження краще використати засоби на основі термальної води.  Не рекомендую взимку застосовувати скраби, які так полюбляють багато жінок. Краще брати гоммаж. Корисними взимку будуть живильні маски. Не варто забувати про косметику для екстреного захисту. Такі креми не застосовують щодня, але якщо ви зібрались на лижний курорт чи тривалу прогулянку, варто скористатись жирним кремом, призначеним спеціально для захисту шкіри від морозів.

 - Це все стосовно домашнього догляду. А які салонні процедури можна робити взимку?

- Можна робити масажі, особливо тим, в кого шкіра схильна до почервонінь. Можна робити легкі пілінги. Щоправда, тим, хто має проблеми з пігментацією або ж бажає глибшого омолодження, рекомендовано і більш радикальні пілінги. Але тут є свої правила безпеки. Про них косметолог розповідає кожній пацієнтці окремо. Адже в цій справі, як і в усьому, що стосується догляду та омолодження, саме індивідуальний підхід - це запорука вдалого результату.

фото 5 косметік

фото 5 косметік

Текст: Ольга Горбенко.

Фото: Любомир Безручко.

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання  на «0332.ua. Сайт міста Луцька».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...