• Головна
  • Що каже СБУ про корупцію у Луцьку та на Волині?
05:50, 10 грудня 2016 р.

Що каже СБУ про корупцію у Луцьку та на Волині?

Одним із основних напрямків роботи Управління СБ України у Волинській області залишається боротьба з таким негативним явищем як корупція. Завдяки вжитим заходам у цьому році вдалося задокументувати чимало правопорушень посадовців та правоохоронців, яких спіймали «на гарячому» під час отримання хабарів, а також фіксувати їхню причетність до зловживання службовим становищем.

Як повідомила нас речниця УСБУ Волині Іванна Поліщук, протягом 2016 року, за матеріалами Управління було розпочато 28 кримінальних проваджень щодо корупційних діянь, 32 особам було повідомлено про підозру у хабарництві. Серед підозрюваних ‒ митники, посадовці ДФС, працівники Нацполіції, прикордонники та ін.

Зокрема, нещодавно співробітники Управління затримали «на гарячому» одного з керівників Управління ДАБІ у Волинській області, який систематично вимагав гроші від місцевих забудовників за безперешкодну реєстрацію дозвільних документів у сфері містобудівної діяльності. 

Влітку співробітники викрили трьох інспекторів Луцького прикордонного загону, що за хабарі сприяли контрабанді цигарок до Європи. Тоді правоохоронці затримали зловмисників на робочому місці та вилучили у них три тисячі доларів США, отриманих від контрабандистів. Того ж дня співробітники спецслужби "взяли" місцевого мешканця, який приніс прикордонникам ще частину хабара у розмірі п’ятсот доларів США. Загалом за три тисячі американських доларів інспектори обіцяли переправити через "зелений коридор" до Європи понад 50 тисяч пачок цигарок. Згодом був викритий ще один працівник Луцького прикордонного загону, який сприяв контрабандному переправленню цигарок. Зловмисник заплатив своїм колегам майже 17 тисяч гривень хабара за неперешкоджання у переправленні до однієї з європейських країн 33-х ящиків цигарок.

У цьому році також були викриті на хабарництві два посадовці митного поста «Доманове» Волинської митниці. Митники систематично за гроші пропускали на територію України автомобілі в режимі «тимчасове ввезення». За кожне незаконно пропущене авто зловмисники отримували від 50 до 200 доларів США. Правоохоронці затримали здирників під час отримання чергового хабара у розмірі 200 доларів.

За матеріалами кримінальних проваджень за корупційні злочини  у цьому році засуджено 18 посадовців (1 державний службовець, 10 працівників Національної поліції, 4 прикордонники, 3 митники, 1 військовослужбовець Збройних Сил України).

У випадку, якщо Вам стала відома інформація про факти корупційних правопорушень з боку посадових осіб органів державної та виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів просимо Вас безпосередньо звертатися до Управління СБ України у Волинській області за цілодобовою гарячою телефонною лінією: (0332)-24-22-10, 097-7-911-911.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ. про "Корупцію по-волинські".

При передруці матеріалу є обов'язковим посилання на "0332.ua Сайт міста Луцька".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...