17:08, 16 грудня 2016 р.
Як зареєструвати дитину без проблем
Після народження дитини чи не кожен із батьків задумується над питанням реєстрації її місця проживання. Це необхідно зробити упродовж трьох місяців з дня державної реєстрації народження малечі, що й закріплено частиною першою статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
За інформацією начальника відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Волинській області Антоніни Кратік, новації в законодавстві України передбачають можливість зареєструвати місце проживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини.
- Так, згідно частини шостої статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» за бажанням батьків чи одного з них для реєстрації місця проживання дитини документи, визначені Законом, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини, - зазначає Антоніна Кратік. - Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Також начальник відділу ДРАЦС УДР ГТУЮ у Волинській області наголошує на тому, що, оскільки видача свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини за бажанням батьків може відбуватись в закладі охорони здоров’я, де відбувалися пологи, то, відповідно, подати документи на реєстрацію місця проживання малюка можна теж у пологовому будинку.
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:
- письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (далі – Правила);
- свідоцтво про народження дитини;
- квитанція про сплату адміністративного збору;
- оригінали та копії паспортів батьків;
- будинкова книга (якщо вона є).
*відповідно до статті 6 Закону реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Окрім того, повідомляє, що відповідно до статті 11-1 Закону за реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір у відповідних розмірах.
- У разі звернення особи упродовж встановленого цим Законом терміну – у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (з 01.12.2016 до 31.12.2016-13,18 грн.). У разі звернення особи з порушенням встановленого Законом терміну – у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати ( з 01.12.2016 до 31.12.2016 – 39,53 грн.), - зазначає Кратік.
Довідка ж про реєстрацію місця проживання дитини оформлена органом реєстрації, повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням батьків може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі адміністративних послуг, надіслана поштою (абзац 8 пункту 23 Правил).
До слова, на сьогоднішній день відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області уже видано більше 70 довідок про реєстрацію місця проживання дитини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...