• Головна
  • Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати»
Лучани
08:30, 20 грудня 2016 р.

Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати»

Лучани

Лікар-педіатр Ганна Грецькаприїхала до Луцька в часи окупації Криму. Її мала батьківщина – там. Народилася і виросла у Керчі. Вона – караїмська українка.

У 2014-му, коли настав момент незворотніх змін, коли навіть друзі почали висловлюватися по-іншому, пані Ганна разом із молодшою сестрою вирішила їхати. З відчуттям абсолютної невідомості, фінансової неготовності до раптового переїзду і без визначеного маршруту. Навмання обрала Луцьк. Не мала тут ні знайомих, ні родичів. Облаштуватися допомогли волонтери. Спершу їх із сестрою гостинно прийняла сім’я лучан, а згодом вони переселилися у гуртожиток, де проживають і досі.

На момент переїзду з Криму пані Ганна навчалася в інтернатурі медичного вузу. Їй лишалося зовсім трохи для того, щоб отримати сертифікат і розпочати лікарську практику. Але через бюрократичну тяганину її документи дуже довго їхали до Луцька. І вона, маючи диплом лікаря, не вагаючись, попросилася працювати медсестрою у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні.

Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати», фото-1

Ганні Грецькій довелося повторювати ще один рік інтернатури і коли вона отримала довгоочікуваний сертифікат, нарешті змогла працювати лікарем-педіатром у приймально-діагностичному відділенні. Каже, що мріяла про це ще з молодшого шкільного віку. І аж ніяк не шкодує про свій медсестринський досвід. Бо саме він допоміг розуміти свою і роботу колег краще.

Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати», фото-2

«Дітей дуже приємно лікувати, - каже Ганна Сергіївна. – І коли вдається вилікувати – то справжній лікарський кайф. Шкода покинутих, із дитячих будинків, бо вони позбавлені опіки. Але взагалі я не відокремлюю дітей. Для мене немає значення, чи вони з депутатської сім’ї, чи з циганської. Я з місцевими елітами не знайома. А про статки запитую лише тоді, коли призначаю лікування. Бо сьогодні, на жаль, не всі платоспроможні й не завжди можуть придбати дорогі препарати.»

У дитячу лікарню потрапляють пацієнти з діагнозами різної складності. Підлітків, наприклад, іноді привозять з ознаками алкогольного чи наркотичного отруєння. Чимало дітей зараз мають вірусні інфекції.

У святкові й вихідні по допомогу до медиків звертаються, як правило, частіше. За ніч чергування може бути від 3-х пацієнтів до 20-ти. Зі слів Ганни Грецької, іноді батьки не хочуть іти до дільничних педіатрів або не мають часу серед тижня показати дітей лікарю. І тоді привозять їх у дитячу лікарню. Хоча, на її переконання, дільничний має більше інформації про своїх пацієнтів і ліпше знає, як допомогти.

А ще у Луцьку більш відповідальні, ніж у Сімферополі, тати. Бо часто самі везуть дітей до медиків.

Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати», фото-3

Втрата дитини – болісна тема для педіатра. Якщо життя не вдається врятувати, лікар потім ще довго перевіряє себе. Чи все зробив правильно. Але це – неуникненна складова цієї професії, вважає пані Ганна.

На її переконання, діти мають рости у достойних умовах. І саме тому, що сама їх не має, наразі на материнство не наважується. Гуртожиткове життя – не найліпший варіант. Але вона сподівається, що обставини зміняться. І тоді забавлятиме малюків різними історіями не лише на роботі.

«Батьки іноді лякають дітей уколами, лікарями, лікарнями. Але для них це і так стрес. І хочеться, щоб їм було цікаво і не страшно. Важливо знайти з ними контакт.»

А ще Ганна Грецька каже, що до медицини зараз ставляться як до сфери обслуговування. І це, на її думку, неправильно. Бо в тій лікарні, де працює, «все робиться для дитини.» Вона дуже тепло відгукується про свій колектив. Адже це люди, які самовіддано працюють за дуже низькі зарплати.

Ганна Грецька: «Дітей дуже приємно лікувати», фото-4

Після виснажливих чергувань якийсь час доводиться відновлювати сили. Адже робота педіатра емоційно важка. Допомагає сон, годинні прогулянки у цілковитому мовчанні, музика, яку пані Ганна надзвичайно любить, відвідування концертів і собору. У Луцьку вона спілкується гарною українською, хоча її перша мова – російська. «Моя мама - українка і вдома з нами завжди намагалася спілкуватися українською.» Від мами, до речі, і любов до медицини.

У час епідемій та вірусів Ганна Грецька радить частіше мити дітям руки. Бо саме через них інфекція часто потрапляє до організму. І якщо ваша дитина щойно відхворіла, ліпше утримайтеся від відвідин новорічних ранків та ярмарків. Бо ризик нового інфікування надто великий, а ослабленому дитячому організмові він може завдати непоправної шкоди.

 Текст і фото Ірини Кунинець,а також взяті із сторінки Ганни Грецької у мережі Фейсбук.

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання  на «0332.ua. Сайт міста Луцька».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...