• Головна
  • І чому ми так дешево продаємо своїх равликів?
Україна і світ
18:16, 27 грудня 2016 р.

І чому ми так дешево продаємо своїх равликів?

Україна і світ

За останніх три роки Україна збільшила обсяг експорту равликів майже у 116 разів. Однак сусіди-білоруси значно обходять українців у ціновому питанні на цей продукт. А кінцевий отримувач товару взагалі платить у 6,5 разів більше, аніж ми продаємо.

Згідно аналізу у звіті Українського клубу аграрного бізнесу,  у 2013 році Україна експортувала лише три тонни молюсків, у 2014 – 58 тонн, у 2015 – 260 тонн, а за перших 10 місяців 2016 року експортовано 347 тонн.

Цікаво порівняти: за 10 місяців цього року за кордон було відправлено лише 51 тонну українського сала, а баранини – 9 тонн.

Сьогодні українських молюсків купують дві країни – Румунія та Литва. Вітчизняні равлики завозяться як сировина, котра в середньому коштує у 5 разів дешевше за готовий продукт. Середня ціна кілограма продукції становить 1 дол/кг. А вже з цих країн равлики відправляються на експорт, але вже за ціною в середньому 6,5 дол/кг із Румунії та 5,5 дол/кг з Литви. Кінцевими країнами споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія та Польща.

В той же час наші сусіди з Білорусі, навпаки, переважним чином більшість вирощених молюсків відправляють відразу до кінцевого споживача Франції, Угорщини та Чехії, і лише невелику часку експортують до Литви та Румунії. Середня ціна за 1 кг білоруського експортного равлика складає 3,5 доларів.

Так чому ж ми так дешево продаємо своїх равликів?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Білорусі #продаж #експорт #равлики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...