• Головна
  • На співпрацю з Луцьком погодилась ще одна сільська рада
10:39, 30 грудня 2016 р.

На співпрацю з Луцьком погодилась ще одна сільська рада

Над підписанням договору про співробітництво працюють Луцька міська та Підгайцівська сільська ради.

Про це стало відомо під час зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з Луцьким міським головою Миколою Романюком та Підгайцівським сільським головою Юрієм Семенюком, - інформує відділ прес-служба Волинської ОДА.

Також у зустрічі взяли участь Прилуцький сільський голова Валентин Арчибасов, директор департаменту інфраструктури облдержадміністрації Іван Мирка, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук та начальник управління Держземагенства у Волинській області Василь Василенко.

Цього року вже офіційно оформила співпрацю з Луцькою міською радою Прилуцька сільська рада. Тепер такі наміри висловила і Підгайцівська сільська рада. Нагадаємо, що укладання договору можливе на підставі Закону України «Про співробітництво територіальних громад», який своєю чергою прийнятий в рамках реформи місцевого самоврядування. Підписання договору передбачає комплекс спільних заходів, що здійснюють органи місцевого самоврядування суб’єктів співробітництва за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел, і спрямовані на соціально-економічний, культурний розвиток територій.

Як зазначив Микола Романюк, перспектива підписання договору у 2017 році є, адже зроблено уже кілька кроків у цьому напрямку і є розуміння з обох сторін. Зокрема, вже обрано об’єкт співпраці – будівництво дитячого садочка на території сільської ради.

За словами Юрія Семенюка, населення сільської ради близько 7-ми тисяч людей, а дитячий садочок тільки один. Тож проблема дошкільного закладу дуже гостра. Кошторис об’єкту становить 26 млн грн, а тому зрозуміло, що таких коштів у місцевого бюджету немає. До слова, з районного бюджету виділено 700 тис. грн.

Відтак, Володимир Гунчик висловив пропозицію включити цей об’єкт до переліку об’єктів, що фінансуватимуться з фонду регіонального розвитку.

– Зараз йде формування заявок, тому від вас повинна надійти офіційна пропозиція до 20 січня. Робіть заявку і будемо працювати, – зазначив Володимир Петрович.

Разом із цим, голова облдержадміністрації нагадав про умову співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 10 % вартості об’єкту.

– Ви повинні гарантувати співфінансування. 2,6 млн грн повинно бути з місцевого бюджету: тобто з районного, з сільського чи з обох одночасно, – наголосив Володимир Гунчик.

Щодо підписання договору про співпрацю, то керівник вищої виконавчої гілки влади в області зазначив наступне:

– Підписання меморандуму про співпрацю у 2017 році дасть можливість провести дуже багато роботи.

Окрім цього, говорили і про проблеми Прилуцької сільської, яка вже задекларувала свою співпрацю з Луцькою міською радою. За словами Валентина Арчибасова, більшість населення висловили бажання обслуговуватись у поліклініках міста Луцька, але на це потрібні кошти. Тож попередньо була домовленість, що з нового року частину медичної субвенції Прилуцької сільської ради передадуть у бюджет міської ради. Однак районне керівництво відмовило, мотивуючи відсутністю коштів.

Відтак, голова облдержадміністрації, поспілкувавшись телефоном з головою Ківерцівської райдержадміністрації Валерієм Ткачуком, дав доручення повернутись до цього питання і ще раз усе розрахувати.

Ще одне питання, порушене Прилуцьким сільським головою, стосувалось кладовища, а зокрема відсутності місця для нового. За його словами, єдина земельна ділянка, де можна зробити нове кладовище, має на своїй території трубопровід «Прикарпаттранс», що своєю чергою створює обмеження. Василь Василенко також зазначив, що Держземагенство працює над тим, аби ліквідувати непрацюючий трубопровід з цієї ділянки, тим більше, що він давно вже непрацюючим і частинами вже демонтований, зокрема у Ратнівському районі.

Тож Володимир Гунчик запропонував кілька варіантів вирішення цієї проблеми.

– Перше – потрібно разом з Держземагенством  ще раз обстежити територію, аби знайти місце для кладовища. Друге – потрібно знайти мотивацію демонтажу цього трубопроводу, аби це обмеження зняти. Якщо потрібно – навіть через суд. Доти це питання залишається відкритим, – зазначив голова облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...