• Головна
  • У скільки волинянам обійдеться різдвяний стіл?
19:12, 5 січня 2017 р.

У скільки волинянам обійдеться різдвяний стіл?

Волинь завжди славилась своїми смачними стравами та традиціями, які їм вдалось зберегти з давніх-давен та передати своїм дітям.

6 січня у волинян називають Святвечором чи Колядою. Сім’я сідає вечеряти разом з першою зіркою на небі. За стіл перший сідає господар хати, - повідомляє Vsemisto-lc.info

Спочатку він дмухає на свій стілець і лише тоді сідає. Він робить це за традицією, згідно з якою треба зігнати звідти душі померлих, які вже могли там сісти. Якщо ж за минулий рік в родині хтось помер, то для його душі ставлять окрему тарілку на стіл. Біля ікони, на покуть, ставлять кутю. Це також повір’я, що передалось від предків.

Вони вважали, що якщо кутю не лишити там, то цілу ніч душі будуть мучити та переслідувати хазяїв уві сні.

За звичаєм на Різдво ніхто не колядує, дітей дорослі відправляють пригощати кутею до хрещених батьків. А вже вертепи, колядки та відвідування родичів починаються наступного дня і тривають не довше, ніж до 8 січня.

Але крім обрядових є ще й сучасні звичаї, наприклад, заощадження протягом кількох місяців коштів для приготування страв на Різдво. Скільки ж цього року коштує різдвяний кошик?

Всього на столі має бути 12 страв, але перелімо лише дві основні: кутя і м'ясо.

На велику родину кутя за стандартним рецептом цього року коштуватиме близько 300 гривень. Подорожчала на ринку свинина. Кілограм шинки — 85 грн, ковбасна нарізка — 55 грн, а бочок — близько 60 грн.

Дорожче буде коштувати яловичина: шинка від 110 грн за кіло, а лопатка до 80 грн. Телятина за кілограм обійдеться більше, ніж 130 грн. Якщо ще врахувати більш повсякденні страви, а їх, нагадаємо 12, ще й алкоголь, то сума виходить кругленька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...