ДНІ НАРОДЖЕННЯ
00:00, 18 січня 2017 р.
18 січня у Луцьку: Дні народження, пам’ятні дати
ДНІ НАРОДЖЕННЯ
Сьогодні День народження відзначає колишній прокурор Волинської області Андрій Гіль (на фото).
Також цей день є особливим для директора загальноосвітньої школи №23 м. Луцька Віктора Мартинюка.
17 січня також народилась заступник начальника Західного територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – начальник відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Волинській області Людмила Бурець.
ГО " Волинський поступ" вітає з Днем народження співзасновницю Ірину Патлашинську.
Прийміть найщиріші побажання! Міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії та наснаги у всіх ваших добрих справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці — доброта, а у справах — мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів.
Щиро вітаємо іменинників! Зичимо щастя, міцного здоров’я, благополуччя та успіхів у всіх починаннях. Нехай в житті супроводжує удача та успіх, а друзі і близькі завжди були поруч. Бажаємо прихильної долі і мирного неба над головою.
Цей день в історії міста
Ми продовжуємо писати про Європейський з'їзд монархів у Луцьку.
Дипломатичні проблеми вирішувалися у князівському палаці, який знаходився у Верхньому замку Луцька. На жаль, до сьогодні цей палац не зберігся. Проблеми, які вирішувалися на з'їзді торкалися політичного, економічного, військового та релігійного аспектів життя Європи. Основним завданням зустрічі була коронація Вітовта, а відтак – перетворення Великого князівства Литовського на королівство.
Супроти цього виступило оточення Владислава-Яґайла – єпископ Збіґнєв Олєсніцький і воєвода Ян Тарновський. Королівський титул Вітовта означав би виокремлення й самостійність литовських теренів, а це було малоймовірним з огляду на унійні зобов’язання після подій у Крево 1385 року. Коли Сигізмунд та його оточення поставили перед Ягайлом пропозицію про коронацію Вітовта, Ягайло вимушений був дати попередню згоду на це, але невдовзі під тиском польської знаті всіляко став ухилятися від виконання цієї обіцянки. В результаті, висловивши свій протест, польська делегація покинула Луцьк.
Таким чином, одне з головних питань з’їзду (коронація Вітовта), на успішне вирішення якого небезпідставно сподівалися Сигізмунд та Вітовт, було зірване поляками. Ягайло незабаром офіційно зрікся своєї згоди на коронацію Вітовта в листі до Сігізмунда, мотивуючи це залежністю Великого Князівства від Польщі. Після цього листа Вітовт вирішив коронуватися всупереч бажанню Ягайла.
Ця історія мала цікаве продовження. Ситуація почала загострюватися і хвилювала Європу, ображені магнати обох держав (Литви і Польщі) ставили питання про війну. Щоб загасити справу, Ягайло навіть запропонував Вітовтові зректися престолу з тим, щоб польська корона перейшла до нього, але останній і литовські магнати стояли твердо на окремішності держав, і Вітовт відмовився від польської корони.
Нарешті, на 8 вересня 1430 р. у Вільні було призначено коронування Вітовта. Коронаційні акти були підготовлені у канцелярії Сигізмунда і за ними Литва проголошувалася королівством на вічні часи. У Вільно з'їхалися почесні гості - Яґайло, великий князь Московський з іншими московськими князями, царгородські й татарські посли.
Що було далі достеменно не відомо, але є версія, що оскільки корону везли з Німеччини територією Польського королівства, невідомі з числа польської знаті перехопили її в дорозі, і коронування знову було відкладене. Невдовзі 27 жовтня 1430 р. Вітовт раптово помер.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:29
4 грудня
15:31
4 грудня
22:22
29 листопада
14:23
29 листопада
live comments feed...