• Головна
  • Бюджет Луцька на 2017 рік: на що очікувати лучанам
АКТУАЛЬНО
12:44, 18 січня 2017 р.

Бюджет Луцька на 2017 рік: на що очікувати лучанам

АКТУАЛЬНО

Минулого тижня Луцька міська рада затвердила проект бюджету на 2017 рік. Судячи з досить запеклих дискусій навколо головного фінансового документу міста, він буде непростим.

Основна проблема бюджету-2017 року, який відрізняє його від бюджету-2016 – це збільшення навантаження на міський бюджет за рахунок статей, які раніше фінансувалися з державного бюджету.

Бюджет цього року називати бюджетом розвитку не випадає. Адже обсяги коштів, які виділяються на розвиток міста, скоротилися в порівнянні з 2016 роком у 3 рази. Натомість Луцьк отримав додатковий фінансовий тягар і тепер зобов’язаний фінансувати комунальні заклади освіти та медицини. Раніше їх фінансував Київ. Крім цього, додаткових ресурсів вимагає різке збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень.

Про те, що змінилися у бюджеті міста в цьому році і про його основні характеристики розповіла директор департаменту фінансів та бюджету Луцької міськради Лілія Єлова.

Бюджет Луцька на 2017 рік: на що очікувати лучанам, фото-1

 - Ліліє Анатоліївно, розкажіть чи відбулися цього року зміни у доходній частині бюджету Луцька?

- Якщо говорити про доходи бюджету, то докорінні зміни у 2017 році вібулися лише у сфері акцизу. У 2016 році до бюджету міста потрапляв акциз з роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами. Його розмір був прив’язаний до курсу долара на перше число кварталу. З 2017 року цей акциз відмінили. Але, згідно змін до Податкового кодексу, передбачається, що до міського бюджету має надійти акцизного податку по паливно-мастильних матеріалах не менше, ніж у 2016 році. тому, під час планування бюджету Луцька на 2017 рік, ми врахували, що будемо отримувати надходження від продажу алкоголю та тютюну. А акциз за пальне буде надходити у міську казну відповідно до порядку, розробленому Кабінетом Міністрів. Проте, станом на сьогодні, уряд такого порядку ще не розробив. Але у проекті бюджету-2017 ми врахували суму, яка нам мала би надійти відповідно до законодавства. А це – 27 мільйонів гривень. Дуже сподіваємось, що ми таки отримаємо ці кошти.

Якщо говорити про інші джерела доходів бюджету міста у 2017 році, то тут суттєвих змін не сталося. Наприклад, єдиний податок, податок на нерухомість та інші, то всі вони прив’язані або до неоподатковуваного мінімуму, або ж до розміру мінімальної зарплати.

- А як щодо видаткової частини бюджету? Які нові статті у 2017 році має фінансувати місто з власної кишені?

- Стосовно видаткової частини бюджету, то тут є відчутні зміни. Основна частина з них стосується субвенцій на освіту та охорону здоров’я. Раніше місто отримувало субвенцію з державного бюджету на утримання навчальних закладів. В цьому ж році освітня субвенція з державного бюджету буде покривати лише виплату зарплати педагогічному персоналу. Все інше передано на міський бюджет. Це ті ж енергоносії, утримання будівель, харчування учнів і зарплата, крім педагогічного персоналу.

Схожа ситуація і по закладах охорони здоров’я. В цій субвенція з державного бюджету покриватиме все, крім вартості енергоносіїв. Разом з тим, субвенції, які нам дає держава, не вистачає ні на освіту, ні на медицину. Тому у 2017 році ми заклали у міський бюджет додатково 48 мільйонів гривень на виконання повноважень держави. Це та ж сама зарплата, медикаменти. Плюс 15 мільйонів гривень потрібно на енергоносії. Звісно, що все це – додаткове навантаження на міський бюджет у цьому році.

- Чи залишиться достатньо фінансів у 2017 році для розвитку Луцька?

У 2016 році бюджет Луцька отримав доходів по загальному фонду 724 мільйона гривень. У 2017 році ми очікуємо вже 832 мільйона гривень. Тобто, доходи міського бюджету мають вирости на приблизно 15%. Але, враховуючи те, що фонд оплати праці зросте практично на 50%, це не є суттєва цифра. Крім того, потрібно великі кошти спрямовувати на соціальну сферу. Найбільша проблема у 2017 році – це бюджет розвитку. Його обсяг зменшується утричі. На сьогодні ми запланували його в обсязі 96 мільйонів гривень, з них 10 мільйонів – це позика НЕФКО. У 2016 році бюджет розвитку Луцька був значно більшим – 235 мільйонів гривень.

- Як ви охарактеризуєте бюджет Луцька на 2017 рік у порівнянні з 2016 роком?

Якщо бюджет 2016 року можна було б назвати бюджетом розвитку, то бюджет 2017 року таким не є. Це більш соціальний бюджет. В ньому передбачено багато виплат на програми соціального захисту, в тому числі військовослужбовців, придбання їм квартир та різні інші пільги. Значні кошти також спрямовуються на медичне забезпечення пільгових категорій населення. Наприклад, є такі категорії хворих, яким потрібно в рік 100 тисяч гривень для того, щоб просто жити. Ця сума непідйомна для більшості населення і тому їм має допомагати влада. В цілому ж бюджет 2017 року характеризується тим, що центральна влада передає багато функцій на органи місцевого самоврядування. А це звужує можливості для розвитку.

Текст: Петро Герасименко 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...