14:52, 27 січня 2017 р.
Луцьк позбавлять статусу обласного центру?
Оскільки на сьогоднішній день не відбувається ніяких конкретних дій щодо розвитку інфраструктури Луцька, то вже через 2 роки місто може втратити статус обласного центру, поступившись Рівному.
Про це під час засідання комітету зі стратегічного планування розвитку Луцька заявив депутат міськради Павло Данильчук.
Так, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Світлана Сальнікова розповіла, що основними проблемами міста, які впливають на комфорт проживання лучан, є відтік молоді, сповільнений розвиток інфраструктури, засміченість та мало можливостей для самореалізації.
Натомість керівник Волинського обласного громадське об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк зауважив, що згідно з результатами SWOT-аналізу міста, проблеми та переваги обласного центру можна виокремити у п'яти напрямках:
- географічне розташування, внутрішні та зовнішні транспортні комунікації (логістика);
- населення та трудові ресурси (людський потенціал);
- міська інфраструктура;
- економіка (зокрема інфестиції);
- туризм.
Також Павло Данильчук поцікавився, яка користь від цих досліджень та які конкретні дії пропонує Петро Гоцалюк.
«У міському бюджеті закладені кошти на стратегічний розвиток міста. Через два роки місто Луцьк може втратити статус обласного центру, поступившись Рівному. Тому за півтора року потрібно показати, що ми можемо та вміємо. Аби Уряд, ухвалюючи відповідне рішення, віддав перевагу нам. А тут ви говорите про очевидні речі, які я чую вже не вперше. А зараз нам треба визначити кроки до дій. То які ж вони мають бути?», - звернувся депутат.
Петро Гоцалюк відповів, що стратегія не має відношення до подальшої долі міста в контексті адміністративної реформи, мовляв, це вирішуватимуть виключно в Києві.
На це Павло Данильчук заявив, що комісія лише обговорює «заїжджені» проблеми, натомість ніяких рішень не пропонує. Після цього обранець громади покинув засідання.
Про те, як далі має розвиватися місто та які кроки потрібно зробити, аби відбувся економічний прорив, поцікавився і депутат Тарас Шляхтич. Проте і він не отримав чітких відповідей.
Варто зауважити, що у міській раді виокремили п’ять етапів, на підставі яких проводитиметься розробка стратегії. Так, на першому етапі передбачена підготовка та організаційно-інформаційне забезпечення створення Стратегії (серпень-вересень 2016 року). На другому етапі (у жовтні-листопаді цього року) планують здійснити діагноз стану розвитку міста.
Третій етап передбачає ідентифікацію проблем і потенціалів розвитку та побудову сценаріїв розвитку (грудень 2016 – січень 2017 року). Формування програми дій та створення документа «Стратегічний план розвитку міста Луцька до 2030 року» планують здійснити у рамках четвертого етапу у березні-травні 2017 року.
На заключному етапі (з червня 2017 року) планують внести зміни та доповнення у відповідності зі змінами обставин та здійснити громадський контроль за виконанням завдань Стратегічного плану.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...