• Головна
  • Вражаюче мистецтво волинської кераміки: виставка вже працює
11:54, 12 лютого 2017 р.

Вражаюче мистецтво волинської кераміки: виставка вже працює

У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Волинська кераміка», присвячена розвитку глиняних виробів на теренах нашого регіону від неоліту до сучасності. 

Про це повідомляє Волинський краєзнавчий музей.

Виставку відкривали заступник директора Волинського краєзнавчого музею з наукової роботи Євгенія Ковальчук та провідний волинський археолог Григорій Охріменко, який розповів про особливості волинської кераміки та гончарної справи, наголосивши на широкому розмаїтті технік, кольорів та форм.

Вражаюче мистецтво волинської кераміки: виставка вже працює, фото-1

Науковий співробітник відділу давньої історії Тарас Верба - автор виставки, який і представив гостям її наукову концепцію.

Волинські гончарі Анатолій Філозоф та Сергій Столірук показали основні техніки виготовлення керамічних виробів. Останній продемонстрував основи техніки виготовлення горщиків на гончарному крузі та розповів про особливості добування глини. Майстер Анатолій Філозоф навчав усіх охочих виготовляти ліпні горщики за допомогою джгутикової методики.

Вражаюче мистецтво волинської кераміки: виставка вже працює, фото-2

Експозиція виставки розкриває початки керамічного виробництва на Волині і його розвиток, слов’яно-руську кераміку, техніку декорування керамічних виробів і сучасні керамічні центри. Виділені окремі тематичні блоки. Так, зокрема, представлені матеріали Олександра Романчука, археолога, етнографа, дослідника волинської кераміки. Подані реставровані вироби різних періодів.

Витоки керамічного виробництва починаються з часу неоліту, коли з’являються перші глиняні вироби, але перший великий підйом пов’язаний з приходом трипільських племен. І хоча вони з’являються на Волині тільки у пізній період свого існування, і їх вироби значно простіші ніж у Придніпров’ї чи Подунав’ї, та це залишило значний слід у розвитку керамічного виробництва.

Підвалини традиційного волинського гончарства закладались у слов’яно-руський період і розвинулися у ранньомодерний час. Саме тоді з’являються типові для Волині чорнодимле і («морені») горщики, розвивається широке розмаїття форм та назв посуду, і з’являються центри гончарства, такі як Жидичин.

Окремо подані матеріали з двох центрів волинського гончарства: Кульчина та Рокити та вироби сучасних майстрів. Окрім цього на виставці подано основні техніки, методи та особливості гончарного виробництва.

Унікальну можливість взяти участь у майстер-класі пропонують майстри виставки. Запис проводиться за телефоном: 24–75–82.

Вражаюче мистецтво волинської кераміки: виставка вже працює, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...