• Головна
  • У Луцьку відкриють пункт прийому токсичних ламп
10:17, 8 червня 2012 р.

У Луцьку відкриють пункт прийому токсичних ламп

Пункт прийому люмінесцентних ламп та інших ртутновмісних приладів в обласному центрі Волині хочуть облаштувати у складському приміщенні підприємства «Луцьксвітло».

Таку пропозицію висловив начальник відділу екології міськради Борис Сорока під час засідання круглого столу «Обережно, ртуть або куди подіти відпрацьовані ртутновмісні прилади» 7 червня.

За словами головного еколога міста, викидати ртутновмісні лампи і батарейки до смітника категорично заборонено через їх небезпечні хімічні властивості. Він переконаний, що такі відходи потребують правильної утилізації. «А на Волині немає структури чи організації, яка б цим займалася», - стверджує еколог.

Проте, Сорока додав, що у західному регіоні України ці потреби можуть частково задовольнити дві фірми. Так, збором і зберіганням цих небезпечних відходів займається рівненська фірма «Еко-Хелп» та «Екоцентр» на Львівщині.

Зі слів Сороки, підприємства на Волині постійно підписують договори щодо передачі відпрацьованих енергозберігаючих ламп та інших ртутномісних приборів для подальшої їхньої утилізації цим двом фірмам. Торік у Рівне було транспортовано близько 15 тисяч ртутновмісних відходів та ще майже 9 – у Львів.

Перемовини з представниками цих фірм уже нібито вели й про збір ртутновмісних ламп у населення. Проте, за словами Сороки, послуги фірм – платні. Так, утилізація одного такого приладу компанією «Екоцентр» коштує 4,5 гривні. А громадяни навряд чи будуть платити гроші за подібне, - впевнений еколог.

За результатами соціологічного дослідження в межах проекту «Місто без ртуті», 62% опитаних викидають їх зі сміттям, а майже 17% взагалі зберігають удома. Проте, близько 70% респондентів погодилися б здавати енергозберігаючі лампи у пункти прийому.

Отож, Сорока впевнений: волинянам треба створити умови для здачі ртутновмісних приладів у пункти прийому. Наразі він запропонував доручити КП «Луцьксвітло» виділити складське приміщення, де й облаштують пункт прийому люмінесцентних ламп.

Мовляв, вже звідти фірма «Еко-Хелп» з Рівного на безоплатній основі буде забирати здані прилади і вивозити їх для подальшої утилізації. Проте, еколог зазначив, що питання щодо створення цього пункту і проблему фінансування треба вирішувати депутатам на сесії міської ради.

Окрім того, Сорока наголосив на тому, що загалом утилізацією подібних відходів повинен займатися виробник або імпортер. Проте, в Україні таке підприємство лише одне - «Микитртуть» у Горлівці, що на Донеччині.

Загалом вирішення питання Сорока вбачає у створенні структури чи організації, яка б займалася утилізацією енергозберігаючих ламп та ртутновмісних приладів на Волині. Він вважає, що таку ідею мала би розглянути обласна влада.

Своєю чергою, депутат Луцької міськради Роман Бондарук погодився підготувати проект звернення з цією пропозицією до Верховної Ради, Президента і Кабміну і розглянути його на сесії міськради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...