20:51, 15 лютого 2017 р.
У Луцьк запросять нащадків європейських монархів
Сьогодні, 15 лютого, у рамках розробки Стратегічного плану розвитку міста Луцька до 2030 року відбулося обговорення SWOT-аналізу розвитку міста за напрямом "Туризм". Обговорення відбувалося в приміщенні Музею історії Луцького братства.
Серед присутніх були заступники міського голови Юрій Моклиця та Андрій Киця, представники громадських організацій та журналісти.
На початку обговорення слово взяла начальник відділу розвитку туризму управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська. Вона розповіла про стан туризму у Луцьку. За її словами, Луцьк сприймають, як європейське місто з українськими традиціями. У місті є багато архітектурних пам'яток. Велика їх кількість - це пам'ятки національного значення. Також вона розповіла про фестивалі "Бандерштат", "Ніч у Луцькому замку", "Луцьк Food Fest" та джазові фестивалі. Одним із досягнень є те, що про Луцьк почали писати туристичні журнали, знімати телевізійні передачі, тобто місто потроху стає туристичним центром.
У 2016 році в Луцьку на розвиток туризму було виділено лише 450 тисяч гривень. За минулий рік Луцьк відвідало близько 200 тисяч туристів. За підрахунками експертів, для того, щоб 300-тисячне місто, яке лише розпочинає «туристичний шлях», стало приймати бодай по 100 тисяч туристів на рік, потрібно інвестувати в промоцію та програми просування туристичного бренду не менше 1 мільйона гривень.
У свою чергу, голова Волинського обласного громадського об`єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк розповів про SWOT-аналіз розвитку Луцька. Із його слів, SWOT - це абревіатура, кожна буква якої означає сильні сторони, слабкі сторони, можливості та загрози.
Серед сильних сторін розвитку туризму у Луцьку є наявність архітектурно-ландшафтного комплексу «Старого міста», близькість до кордону з ЄС, велика кількість фестивалів, які проходять у місті.
Слабкими сторонами є фінансування туризму за залишковим принципом, недостатньо презентований туристичний потенціал міста, слабке використання транзитного потенціалу Луцька.
Щоб зробити Луцьк туристичним, потрібно провести реконструкцію центрального ринку, створити на його території «місто майстрів», облаштувати території поблизу Луцького Замку для масштабних історичних реконструкцій, підвищити рівень фестивалів, створити музей міста та реалізувати проект «Мала Венеція», який передбачає розчищення річки Стир.
Серед загроз, які можуть завадити розвитку міста, є відсутність інвестицій, неефективне управління туристичною галуззю та відсутність цілісної, узгодженої з громадою політики забудови територій «Старого міста».
Також йшла мова про проведення у минулому році фестивалю «Князівський бенкет», тематикою якого було Середньовіччя та З'їзд європейських монархів у Луцьку. Такий захід планують розвивати і проводити щорічно.
У 2029 році виповниться 600 років від дня З'їзду європейських монархів у Луцьку. Саме цього року у Луцьку планується проведення масштабного фестивалю, на який хочуть запросити нащадків монархів і який має стати «фішкою» Луцька.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...