• Головна
  • МВФ вимагає від України "заморозити" мінімалку
08:21, 17 лютого 2017 р.

МВФ вимагає від України "заморозити" мінімалку

Міжнародний валютний фонд (МВФ) запропонував Україні не підвищувати рівень мінімальних виплат у наступні три роки.

Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева у своєму інтерв'ю виданню "Realist".

"Якщо цього року ми підвищуємо мінімальну пенсію на 10%, ми мінімум на 15% повинні збільшити мінімальну зарплату. Що ми читаємо в проекті Меморандуму? Заморозити зарплату на три роки. Що це означає? Що мінімальна пенсія буде зростати, а внесок до ПФ буде падати. Ми знову будемо збільшувати дефіцит ПФ, за що нас лає МВФ. Хлопці, поясніть мені цей феномен, щоб я зрозумів. Але відповіді немає", – зазначив він.

Проте, Рева заспокоїв, що мінімальна зарплата не буде заморожена на рівні 3200 грн, але й різких стрибків у її підвищенні чекати не варто.

"Я не думаю, що мінімальна зарплата буде рости стрибкоподібно так, як вона зросла зараз. Вона три роки не зростала. У нас співвідношення між середньою і мінімальною зарплатою за три роки погіршилося у 2 рази. Ми просто вирівняли співвідношення", – сказав Рева.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) об'ємом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

Частиною програми реформ, схваленої МВФ, є проведення пенсійної реформи. Водночас, у Меморандумі, підписаному між урядом України і керівництвом Фонду у вересні 2016 року, немає жорсткої норми про підвищення пенсійного віку, але є рекомендація скорочувати дефіцит Пенсійного фонду, оскільки на поточний момент він покривається за рахунок бюджетних асигнувань. У бюджеті Пенсійного фонду на 2017 рік дотація з держбюджету перевищує 140 мільярдів гривень.

Переговори щодо цього питання тривають. На даний момент уряд спільно з фондом розробляє модель пенсійної реформи, яка не передбачає обов'язкового підвищення пенсійного віку.

Нагадаємо, що з 1 січня в Українці зріс рівень мінімальної зарплати до 3200.

А також з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими, серед іншого, передбачається введення штрафу за виплату зарплат «у конверті» у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...