19:52, 5 березня 2017 р.
Чому українські судді масово ідуть у відставку?
На цей день в Україні у двохстах звичайних і апеляційних судах працює менше 50% суддів. Деякі суди навіть припинили своє функціонування через відсутність суддів.
Про це повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков.
За його словами, із червня до кінця вересня 2016 року із судової системи за власним бажанням звільнилося 1600 людей, чого в історії України ще не було.
Козьяков зазначив, що багато втомилися від постійного психологічного тиску і звинувачень. Багато взяли рішення про відхід після червневого рішення КСУ, який повернув пільги і гарантії при звільненні суддів за власним бажанням. Також багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання.
До того ж більшість суддів не захотіли розголошувати свій майновий стан.
"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно в 200 судах залишилося менше 50% суддів. Аналогічна арифметика - в апеляційних судах. Існують десятки судів, де один, максимум два судді. Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. у курортному Яремче, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційну функцію зі здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", - додав голова.
За словами глави ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.
"А ось з оновленням судової влади буде куди складніше. На підготовку судді піде 22-24 місяці", - наголосив він.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...