15:11, 25 березня 2017 р.
Сьогодні 18 років від трагічної смерті В’ячеслава Чорновола
25 березня 1999 року в автомобільній аварії загинув В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) - видатний український політик, журналіст, дисидент, лідер Народного Руху України і провідний державотворець незалежної України.
Трагедія сталася на п'ятому кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша, коли Toyota Чорновола врізалася в КамАЗ із причепом, що розвертався посеред шосе. В’ячеслав Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, а прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований із важкими травмами до лікарні.
Від того дня минуло 18 років, але ясності і чітких відповідей у цій історії не побільшало.
Офіційна версія – нещасний випадок, а версія народу – політичне вбивство напередодні майбутніх президентських виборів. Саме останню підтримують прихильники Чорновола, його син Тарас і ми.
Відразу ж після ДТП, тодішній очільник МЗС Юрій Кравченко заявив, що аварія на бориспільському шосе – нещасний випадок і що жодної іншої версії слідство навіть не розглядатиме. Міністр не захотів чекати навіть офіційних висновків фахівців.
Згодом від серцевого нападу несподівано помер головний свідок – один із трьох пасажирів «КамАЗу», Іван Шолом. Водія КАМАЗу Володимира Куделю спочатку засудили – слідство встановило, що він скоїв злочин – ДТП з тяжкими наслідками, але невдовзі відпустили за амністією. У ЗМІ неодноразово з’являлася інформація про його смерть, але це були лише чутки – Куделя живий, проте змушений був змінити місце проживання.
Вже у червні 1999 року справа про загибель В’ячеслава Чорновола була закрита, але це не означало, що було поставлено крапку. Так, слідчі дії розпочиналися й припинялися декілька разів: у 2001 році, у 2005, в серпні 2006 року.
У червні 2011 року з дозволу сина Тараса Чорновола відбулась навіть ексгумація тіла його батька, але світло на загадкову смерть політика так і не пролилось. Згодом у березні 2012 року Бориспільський суд Київської області розпочав судове слухання у справі загибелі В’ячеслава Чорновола, а 21 січня 2014 закрив справу, визнавши аварію нещасним випадком.
І нині очільник Генпрокуратури Юрій Луценко запевняє, що Генпрокуратура візьметься за справу загибелі Чорновола одразу, як тільки закінчить із справами екс-президента Януковича та Майдану.
Що ж тут можна сказати, всі ми знаємо і розуміємо, що якби В’ячеслав Чорновіл був живий, а ще, якби здобув впевнену перемогу на президентських виборах (що було цілком очікувано), усі ми і вся Україна не були б такими, якими є зараз. Бо саме завдяаки цій людині ми святкуємо уже 26 років незалежності, хоч і нині вона дещо під питанням (і знову ж через затятого ворога України, на думку Чорновола, - "братського народу").
І що цікаво, втрапивши у смертельну ДТП напередодні виборів, лідер Народного Руху України "уступив" місцями знаному Леоніду Кучмі та лідеру ворожої Комуністичної партії Петрові Симоненку, тобто українцям вибору не лишили - хіба що із двох зол вибрати менше. А щодо Кучми, то всі ми знаємо аналогічну історію із багаторічними судовими процесами щодо його відношення до жорстокого вбивства Ґонґадзе, - знають усі, проте покараних досі немає, натомість "вони" ще й презентують українську сторону на злочинних Мінських домовленостях із сепаратистами, так би мовити відстоюючи державний суверенітет України.
Чи ж за таке майбутнє нашої країни боровся В’ячеслав Чорновіл?
Нагадаємо: вчора в Луцьку вшанували пам'ять лідер Народного Руху України, поклавши квіти до барельєфу видатного українця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...