• Головна
  • Чи бути в Луцьку сімейній амбулаторії та реабілітаційному центру для колишніх в’язнів в одному приміщенні?
17:51, 21 червня 2012 р.

Чи бути в Луцьку сімейній амбулаторії та реабілітаційному центру для колишніх в’язнів в одному приміщенні?

Сьогодні, 21 червня, під час комісії у міськраді з’ясовували доречність розташування реабілітаційного центру для колишніх в’язнів та безпритульних у приміщенні амбулаторії сімейного типу на Вересневій 3.

У міськраду звернулась директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин із проектом «Створення Центру реінтеграції бездомних осіб в місті Луцьку». Проект розглядала постійна комісія з питань соціального захисту, охорони здоров'я, материнства та дитинства.

За словами Лариси Боярин, цього року випала нагода залучити у розвиток їхнього департаменту державні кошти. Це зумовлено  конкурсом проектів на кращий «Центр реінтеграції бездомних осіб». Вартість проекту становить понад 1 мільйон гривень. У разі перемоги у конкурсі, для реалізації проекту додатково планується залучити 500 тисяч гривень із міського бюджетного балансу, 500 тисяч державного бюджету, решта будуть спонсорські кошти.

За її словами, Центр буде складатись із трьох відділень: відділення патрулювання, відділення нічного перебування, розраховане на 25 місць, та відділення реабілітації.

Діяльність останнього  відділення буде спрямована на повернення та адаптацію колишніх  в’язнів до соціуму. Протягом 6-8 місяців 15 особам, на яких розраховане це відділення, допомагатимуть повернути документи та сприятимуть у наданні певних професійних навичок.

«У Луцьку, ми - єдиний Центр, який існує для обліку бездомних. Виробляємо документи, постачаємо одяг, їжу», - стверджує директор департаменту соціальної політики.

Натомість начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель виступає проти створення такого Центру, апелюючи тим, що у сімейній амбулаторії перебувають молоді мами з дітьми, та наголошуючи, що приміщення ділити - не раціонально. «Лікарям теж потрібні додаткові кімнати», - стверджує Федір Кошель.

Наочно план будівлі продемонстрував  заступник голови  фонду «Волинський благодійний фонд «Преображення» Віталій Ляснік, проілюструвавши присутнім, що у безхатченків і в'язнів буде свій вхід та вихід із приміщення.

Комісія постановила у понеділок, 25 червня, наочно оцінити ситуацію на Вересневій 3. Адже, за словами голови комісії Ганни Кравчук, неприпустимим є той факт, що маленькі діти біля стін амбулаторії будуть зустрічатися з колишніми в’язнями.

Остаточно питання вирішуватиметься під час найближчої сесії міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...