• Головна
  • Волинь – 2-га в Україні за радіаційною забрудненістю
16:25, 31 березня 2017 р.

Волинь – 2-га в Україні за радіаційною забрудненістю

Сьогодні, 31 березня, на засіданні Громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації обговорили стан радіаційної безпеки в області та заходи з поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Волинь – 2-га в Україні за радіаційною забрудненістю, фото-1

Доповідаючи по цьому питанню, член Громадської ради Ростислав Кухтей розповів, що ситуація з «чорнобильцями» є в плачевному стані і погіршується з кожним роком.

Волинь – 2-га в Україні за радіаційною забрудненістю, фото-2

«Ситуація виходить з під контролю і є дуже складною. Близько мільйона українців брали участь у ліквідації, з них залишилися живими 203 тисячі, 17 тисяч померли в минулому році. Ми маємо це вирішити на рівні області і порушувати питання на рівні держави. На сьогодні 10 сіл в Камінь-Каширському районі і 3 села в Любешівському районі не пройшли повторної перевірки радіаційного забруднення. Є серйозна проблема з забезпеченням апаратурою щодо виміру радіації На території Волинської області відсутні комплексні радіологічні лабораторії, які можуть перевірити рівень забруднення грунтів і продукти харчування. Потрібно виділити 500 тисяч гривень, щоб вирішити це питання. Медичні заклади, особливо Обласна клінічна лікарня, має прекрасну базу, прекрасних спеціалістів, але на сьогодні 53% «чорнобильців» отримують пенсію від 1300 гривень. Люди просто не можуть заплатити за медикаменти», - висловив своє обурення Ростислав Кухтей.

Завідувач відділу Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Людмила Нікітюк розповіла про стан оздоровлення «чорнобильців».

«На путівку для оздоровлення хворого першої групи виділяється 5 тисяч 200 гривень. Санаторії не погоджуються на суму, бо ці кошти не є великими. Лише санаторії «Пролісок» і «Лісова пісня» пішли нам на поступки. В березні бажаючих досить мало і в «Проліску» готові прийняти ще 30 людей», - сказала чиновниця.

Також вона розповіла, що болючим питання є відшкодування коштів за придбані ліки.

«Коштів завжди не вистачає, особливо у забруднених районах. В минулому році на це виділили 7 млн. 300 тисяч гривень, цього - 7 млн. 900 тисяч. Якщо район не використовує кошти – ми перекидаємо туди, де їх не вистачає», -зазначила Людмила Нікітюк.    

Заступник директора з дослідження хімічних і фізичних факторів державної установи  «Волинський обласний  лабораторний центр МОЗ України» Ольга Гусєва зазначила, що в області функціонує лише один підрозділ МОЗ, де здійснюються радіологічні дослідження, але на даний час в лабораторії нашої області знаходимо перевищення вмісту радіонуклідів в сировині.

«Відсутні державні кошти на проведення перевірки забруднення. Вони не проводяться. Обладнання, яке ми використовуємо на протязі багатьох років, виходить з ладу і є застарілим. Нам потрібна пересувна радіологічна лабораторія., щоб ми могли здійснювати моніторинг», - каже Ольга Гусєва.

За її словами, Волинська область є 2-ю в Україні за виявленням радіаційно небезпечних продуктів за  вмістом радіонуклідів.

У підсумку Громадська рада відзначила, що в області є цілий ряд проблем із соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та радіаційної безпеки населення, що потребують негайного вирішення.

Волинь – 2-га в Україні за радіаційною забрудненістю, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...