• Головна
  • «Повноцінно проект «Доступні ліки» запрацює через два місяці», - заступник міністра охорони здоров’я
19:59, 3 квітня 2017 р.

«Повноцінно проект «Доступні ліки» запрацює через два місяці», - заступник міністра охорони здоров’я

Сьогодні, 3 квітня, відбулася зустріч з заступником Міністра охорони здоров’я Романом Іликом, який перебуває з робочим візитом на Волині.

Окрім нього на прес-конференції був присутній начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

В рамках зустрічі Роман Ілик розповів про проект Міністерства охорони здоров’я «Доступні ліки» та відповів на питання журналістів. Також заступник міністра не оминув питання створення госпітальних округів на Волині.

Заступник міністра розпочав з того, що розповів, на які групи буде розповсюджуватися проект «Доступні ліки» та про те, які препарати братимуть участь у проекті.

«1 квітня стартує проект «Доступні ліки». Він діятиме по всій території України і поширюється на всі категорії громадян. На реалізацію цього проекту уряд передбачив 500 мільйонів гривень в державному бюджеті. Це кошти, які будуть працювати в проекті відшкодування лікарських засобів по трьох фізіологічних групах: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет (не інсулінозалежна форма 2 типу). Це захворювання,  які добре лікуються на амбулаторному рівні. І є одними з лідерів по захворюваності ними населення. В Україні 67 людей зі 100 помирає від серцево-судинних захворювань. На цукровий діабет другого типу в Україні хворіють 1 мільйон людей, які мають щодня приймати ліки. Бронхіальна астма – близько 210 тисяч хворих. Лікування цієї хвороби дуже дороговартісне: один комплект з дозатором може коштувати 500-700 грн», - зазначив Роман Ілик.

«Повноцінно проект «Доступні ліки» запрацює через два місяці», - заступник міністра охорони здоров’я, фото-1

«Ми намагаємося врегулювати ціну на так званому референтному рівні. Ми беремо середню ціну, порівнюючи її в 5 країнах, в яких українці купують ліки: Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині і Латвії. Препарати, які коштують вище цієї ціни не братимуть участі в програмі відшкодування. Тому є ідея впровадження референтної ціни, яка є середньою ціною 5 референтних країн. Всі торгові назви, які є в цьому ціновому діапазоні, беруть участь у нашому проекті. Відповідно є стимул для учасників проекту понижувати ціну до мінімуму, щоб йому відшкодовували кошти. По 21 міжнародній непатентованій назві ми розраховуємо, що таких заявок буде близько 200», - сказав чиновник.

Також Роман Ілик розповів про практичну реалізацію проекту.

«Хворий отримує рецепт у лікаря, приходить до аптечного закладу, який бере участь у проекті, і може отримати засіб безкоштовно, якщо він є в програмі відшкодування. Якщо апарат дорожчий за найменшу цінову пропозицію, то хворий доплачує тільки різницю. Ідея проекту - максимально відкрити доступ до лікарських засобів для населення України, бо сьогодні ціни не корелюються з зарплатами громадян. Ми будемо розширювати діапазон. Через цей проект ми мотивуємо пацієнта іти до лікаря, бо більша частина хворих займається самолікуванням. Постановою Кабміну чітко визначено, що виписка рецептів відбувається на амбулаторному рівні. Участь в проекті абсолютно добровільна»

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк додав, що в рамках цього проекту на область виділено 13 мільйонів 375 тисяч гривень.

«Повноцінно проект «Доступні ліки» запрацює через два місяці», - заступник міністра охорони здоров’я, фото-2

«Всі кошти на рахунках наших закладів. Головні розпорядники – центри медико-санітарної допомоги. Область готова до реалізації проекту», - зазначив чиновник.

Не оминув заступник міністра й питання про те, як проект реалізовуватиметься на Волині.

«Проект буде розрахований на те, що він буде поступово впроваджуватися. Якщо сьогодні лікар випише рецепт, то хворий зможе отримати ліки на протязі 30 днів. Проект буде набирати кроків до того моменту, поки не дійде до найвіддаленішого кутка нашої країни. Ми не можемо заставляти аптеки брати участь примусово. На Волині є близько 30 аптечних закладів, які беруть участь у цьому проекті. Сподіваємося, що буде більше. Долучення аптечних закладів йде в режим нон-стоп. Повноцінна робота проекту «Доступні ліки» буде через два місяці. Також сьогодні відбулася зустріч з головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком, на якій ми обговорили питання поширення інформації про аптеки, в яких буде діяти ця програма. Губернатор дав розпорядження керівнику управління охорони здоров'я, щоб максимально розповсюдити цю інформацію», - розповів Ілик.

За його словами, проект розрахований не на те, щоб забезпечити ліками, а щоб вчасно реагувати на прояв захворювань у людей і вийти на максимальний рівень лікування, а основна ідея проекту є те, щоб люди зверталися до лікарів, а не займалися самолікуванням.

Також заступник міністра сказав, що Волині потрібно пришвидшити створення госпітальних округів.

«Питання госпітальних округів лежить в компетенції місцевих органів влади. Якщо їхнє створення не відповідає методології, то вони не будуть затвердженні МОЗ. В 12 областях міністерство вже затвердило план госпітальних округів. Окремі округи потрапляють в пілотні програми на виділення коштів. Якщо область ввійде в цей перелік, то 1-2 округи можуть отримати фінансування. Потрібно розуміти, що має бути досягнутий компроміс», - підсумував Роман Ілик.

Текст та фото: Олександр Зелінський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...