На Волині затримали організовану злочинну групу, яка провернула фінансові афери на 9,5 мільйона гривень

Управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України у Волинській області задокументувало організовану злочинну групу у складі чотирьох волинян. Зловмисники  у шахрайський спосіб заволоділи коштами одного з банків, які в подальшому легалізували шляхом вчинення фінансових операцій. Про це пишуть правоохоронці.

27 червня слідчі управлінням УМВС України у Волинській області порушили кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною 4 статтті 190 (Шахрайство), частиною 2 статті 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом), частиною 2 та 3 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України (за ознакою вчинення злочинів у складі організованої групи). Матеріали кримінальної справи скеровано до суду.

У ході розслідування кримінальної справи встановлено, що волинянин, діючи з корисливих мотивів та керуючись метою наживи, отримавши згоду трьох чоловіків, створив злочинну групу для зайняття протиправною діяльністю, пов’язаною з заволодінням кредитними коштами банківських установ.

Згідно з розробленим злочинним планом, зловмисники підшуковували приватних підприємців та шляхом обману, який виражався у запевненні останніх про відкриття на них нібито лише банківських рахунків (а у окремих випадках – про оформлення кредитів із запевненням щодо їх обов’язкового погашення у визначені строки), отримували від них необхідні документи з метою оформлення кредитів, а саме: свідоцтва про реєстрацію фізичної особи підприємця, паспорти, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва платника податків тощо, та передавати їх у подальшому для іншого члена організованої групи. Після цього виготовлялися і подавалися в банк підроблені документи, на основі яких укладалися кредитні договори, договори застави, відкривалися позичкові рахунки і платіжні доручення для перерахування одержаних кредитних коштів, згідно з укладеними договорами, на банківські рахунки приватних підприємств, контрольованих організатором ОЗГ.

Провернувши таку схему, організатор ОЗГ знімав готівку та використовував у якості кримінальних прибутків від здійснення злочинної діяльності, у тому числі розподіляв гроші між рештою членів очолюваного ним кримінального об’єднання.

Так, організована група в період часу з початку осені 2007 року до 3 жовтня 2008 року вчинила 24 злочини, пов’язані із незаконним заволодінням кредитними коштами банку.

Крім того, учасники групи, підробивши та використавши завідомо підроблені документи підставних підприємців, легалізували незаконно одержані кредитні кошти на загальну суму майже 9,5 мільйона гривень шляхом вчинення фінансових операцій: згідно з платіжними дорученнями, перерахували зазначені кошти на банківські рахунки підприємств, фактичним власником яких є організатор ОЗГ, а в подальшому перевели на інші підконтрольні йому підприємства та використали в якості кримінальних прибутків від здійснення злочинної діяльності групи.

Злочинна діяльність учасників групи заподіяла збитків на загальну суму 9 мільйонів 477 тисяч гривень, наразі відшкодовано 7 мільйонів 200 тисяч гривень, накладено арешт на майно на суму 2 мільйони 320 тисяч гривень.

ВІП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі