• Головна
  • На молокопереробні підприємства Вонилі здійснюють тиск, аби ті швидше розрахувалися з боргами
12:59, 4 липня 2012 р.

На молокопереробні підприємства Вонилі здійснюють тиск, аби ті швидше розрахувалися з боргами

Не зважаючи на заяву під час минулої сесії Волиньради, що незабаром під «білий дім» до Луцька селяни привезуть доїльні апарати, в області вчергове відбулося їхнє вручення тим господарствам, які мають три і більше корів. Цього разу урочисту передачу техніки влаштували 3 липня у селі Вютин Луцького району під час наради-семінару з питань підготовки та організації проведення жнив 2012.

Під час наради щодо підготовки до жнив постало молочне питання. Демонструючи стадо корів на СГПП «Рать», його директор Віктор Шумький зазначив, що було би краще, аби ціна на молоко була вищою. Врешті-решт господарник був би радий, аби розраховувалися молокоприймальні підприємства вчасно.

Пізніше під час пленарного засідання начальник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко розповів, що ці підприємства на Волині боргують селянам та агропідприємствам 14,7 мільйона гривень. Чиновник наголосив, що вони повинні підтримати під час жнив виробника, якому потрібні оборотні кошти, і розрахуватися з боргами. Разом з тим зазначив, що і молокоприймальні підприємства також перебувають у критичній ситуації із чималими збитками.

Свою репліку щодо молочного питання вставив губернатор. Борис Клімчук наголошував, що причина заборгованості за молоко виробникам полягає не в тому, хочуть молокоприймальні підприємства розраховуватися чи ні. «Діло в економіці, ринках збуту», - пояснив він, нагадуючи, що були перервані контакти щодо поставки сирів до Росії.

Окрім того, Борис Клімчук зізнався, що переговори він таки веде із боржниками. «Ми тиснемо на них кожного дня… І я застосовую далеко не дипломатичні засоби», - розповів він. Одним із результатів є те, що молокопереробне підприємство «Ратнемолоко» буде брати кредит на півтора мільйона гривень, щоб розрахуватися з боргами.

А от селянам і сільськогосподарським підприємствам він порадив не вирізати корів. Адже коли ситуація стабілізується, то нових тварин не один рік треба буде ростити, доки вони стануть дійними.

А щодо того, що селяни скаржаться на ціну за молоко, під час вручення цього ж дня доїльних апаратів господарникам, у яких три і більше корів, Клімчук озвучив перспективу в об’єднання у молочарські кооперативи.

Пізніше Юрій Горбенко розповів, що така програма ініціюється на рівні Кабінету Міністрів. Суть полягає у тому, що ці кооперативи візьмуть на себе функцію формування оптових партій, відповідно сервісу і якості. Тоді молоко вони зможуть збувати за вищою ціною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...