14:54, 4 липня 2012 р.
Українське слово популяризують у маршрутках Луцька
Від сьогодні для лучан та гостей міста в громадському транспорті на хвилі радіостанції «Луцьк» звучатимуть українські літературні твори, начитані відомими людьми, – інформує «Волинська правда».
Така ініціатива у пропагуванні української мови походить від громадської організації – «Центр Ефективної Комуніакції». А допомогла молоді у реалізації цієї ідеї радіостанція «Луцьк» Волинської ОДТРК.
Саме з цього приводу у медіа-домі ВОДТРК організатори та учасники такої ініціативи провели прес-конференцію.
Як стало відомо, у проекті «Почувайся європейцем – розмовляй українською» взяли участь 25 відомих українців, серед яких лідер гурту «Тартак» Олександр Положинський, артистка Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Світлана Органіста, поетеса Ніна Горик, лідер гурту «ФлайzZzа» Андрій Тимчук, лідер гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк, політолог Тарас Літковець, народна артистка України Людмила Приходько, народний артист України Василь Чепелюк, поетеса Ольга Ляснюк.
Ними у ефірі радіостанції «Луцьк» виконуватимуть твори Тараса Шевченка, Миколи Бажана, Максима Рильського, Олександра Рисака, Марії Матіос, Ніни Горик, Олега Потурая, Надії Гуменюк, Ганни Луцюк, Ольги Ляснюк, Дмитра Мельничука, Леоніда Глібова, Григорія Чубая, Ліни Костенко, Йосипа Струцюка, Василя Гея, Василя Симоненка, Лідії Засадко, Івана Чернецького та інших.
Прикметно, що саме Луцьк першим в Україні проявив таку ініціативу у пропагуванні української мови. До слова, наприкінці кожного ролика по радіо звучатиме гасло: «Почувайся європейцем! Розмовляй українською!»
«Якщо ми цікаві для Європи, якщо ми цікаві світові, то тільки якісним продуктом. І таким продуктом, на мою думку, може бути і українське слово, явлене саме у якісній українській поезії», – сказала кандидат філологічних наук, доцент, проректор з навчально-виховної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки Ірина Констанкевич. «Ми апелюємо до глибинних пластів мислення, думання, почування інших людей», – додала науковець, яка також бере участь у даному проекті.
«Наше суспільство, наша країна, наша мова зараз перебувають у передінфарктному стані, – сказала Світлана Органіста, – І воно потребує допомоги. Допомоги усіх нас. Тих, для кого українська мова не просто набір якихось звуків. Тих, для кого українська мова – це значно більше… Хочеться на весь світ сказати, що розмовляти українською – це красиво, це – по-сучасному, це престижно, це по-європейськи».
Також артистка додала, що почувши про прийняття у Верховній Раді України скандального «мовного» законопроекту, який загрожує Україні двомовністю, вирішила – бути байдужою до цього не має права.
У свою чергу директор FM-радіостанції «Луцьк» Юлія Романюк сказала, що українські твори лунатимуть у радіоефірі мінімум три наступні місяці. Щодня послухати поезію на хвилях радіостанції можна буде тричі – о 7.50, 11.50 та 19.55. Кожен ролик триватиме 2-3 хвилини. «Проект, ми вважаємо, має бути безстроковим», – додала пані Романюк та зазначила, що кожен зацікавлений у проекті творчий українець може прийти на радіостанцію та долучитися до читання української поезії.
Варто зауважити, що більше 60% музичного наповнення на радіостанції «Луцьк» – це саме українські пісні.
«В нас треба боротися за естетику, за чистоту мови пересічного лучанина», – зазначив Сергій Мартинюк. На думку музиканта, мета цього проекту полягає у впливі на молодь таким чином, аби вона більше звертала увагу, як вона говорить і що вона говорить. Сергій Мартинюк також висловив бажання, аби проект тривав довго і супроводжувався ротацією його учасників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...