ІНТЕРВ'Ю
09:20, 10 травня 2017 р.
Люблю таку роботу, після якої завжди можна побачити результат, - Григорій Недопад
ІНТЕРВ'Ю
На початку квітня цього року депутати Луцької міської ради більшістю голосів підтримали кандидатуру Григорія Недопада на посаду першого заступника міського голови. Тоді ж, новопризначений зам мера зазначив, що працюватиме над залученням фінансів у місто та завершенням розпочатих інфраструктурних проектів. Відзвітуватися про виконану роботу Григорій Недопад обіцяв уже за перших 40 днів роботи.
Окрім того, що Григорій Недопад тривалий час очолював Ківерцівську районну раду, власне лучанам мало що відомо про посадовця. Разом з тим, в опитуванні, яке запропонувало до уваги містян видання «0332.ua», «На кого із заступників Луцького міського голови ви покладаєте найбільші надії?», лучани більшість голосів віддали саме за Григорія Недопада.
Аби дізнатися, яким бачить майбутнє нашого міста новопризначений перший заступник Луцького міського голови, які проблемні питання в Луцьку він візьметься вирішувати передусім та чим живе людина мерії, із Григорієм Вікторовичем поспілкувалися журналісти видання «0332.ua».
- Нещодавно Вас затвердили на посаді першого заступника Луцького міського голови. Окрім того, що Ви очолювали Ківерцівську райраду, про Вас мало що відомо лучанам. Розкажіть, як Ви опинилися в політиці і чим займалися до того.
- Одразу скажу, що до політики я потрапив випадково, коли засновувалася молода партія «УКРОП» і мала дуже великі амбіції, вони мені сподобалися. Так сталося, що я до того був в бізнесових структурах, на які постійно давила бюрократична машина, яка не давала зрушувати з місця проблематику, яка б йшла на покращення долі не тільки Ківерцівського району, бо саме там я вирішував ці питання, але й взагалі долі Волинської області.
Тож, я вирішив піти в політику, попередньо вступивши в партію, і пішов на вибори. Так склалися позитивно обставини, що мене обрали депутатом від Прилуцької сільської ради, а далі, як то кажуть, сама доля: перші вибори голови районної ради були провалені, як зі сторони «УКРОПУ», так і зі сторони «Солідарності». На другий етап виборів голови районної ради пішов я один, з 34 депутатів 32-є проголосували за мене. До речі, цифра 32 для мене загадкова, бо 32 депутати обрали мене першим заступником Луцького міського голови.
- Ви працювали на Ківерцівщині тривалий час. Чому вирішили лишити посаду та з’явитися в новому амплуа саме у Луцькраді?
- Будучи більше року на посаді в Ківерцівському районі, я досягнув певних успіхів. Район почав розвиватися, було залучено багато коштів як по Фонду регіонального розвитку, так і по соцеконому – те, що в минулі періоди не так якісно робили, можливо, інші керівники як адміністрації, так і району.
Дійсно є чим похвалитися, чимось похизуватися не можу, але зрештою, робота була проведена. Оскільки я людина командна і, ні для кого не секрет, Луцьк переживав не найкращі часи, мене запитали: чи не хочу я бути обраним першим заступником міського голови Луцька? Я відповів, що це процедурне питання, бо тоді мені доведеться скласти повноваження голови районної ради. Але сьогодні Луцьк – це стратегічне місце, це столиця Волинської області, яка немає бути в хиткому становищі, а однозначно повинна залишатися завжди на плаву.
Після того, як депутати за мене проголосували, наступним моїм кроком було складання повноважень голови районної ради. Воно було не скажу болісно, але трохи неприємно, адже у нас була сформована команда, ми працювали плідно, був нормальний робочий процес, а тут треба «кидатися» в нову стихію і не найпростішу. Але все-таки, що не робиться – робиться до кращого і я оптиміст.
- Що вдалося Вам зробити, будучи очільником Ківерцівської районної ради? Які маєте конкретні досягнення?
- Ті кошти, які залучалися по соцеконому та Фонду регіонального розвитку спрямовувалися на медицину і освіту – це болючі дві ланки, оскільки зараз триває реформування, як однієї, так і іншої. Зрештою, то був бальзам на душу людям, які працюють в цих сферах, і тим людям, які перебувають в районній лікарні, амбулаторіях, інших медичних закладах. Це також стосувалося Цуманської районної лікарні, куди було закуплено ряд обладнання, були проведені ремонтні роботи. Крім того, придбано найнеобхідніше для існування освітніх закладів, зокрема комп’ютерні класи, заміна вікон в школах, проектори та багато іншого.
- Наше видання проводило опитування серед лучан, на кого вони покладають найбільші надії із новопризначених заступників Луцького міського голови. Читачі більшість голосів віддали за Вас. Розкажіть про свою стратегію діяльності на новій посаді, як будете виправдовувати кредит довіри людей?
- Я людина – трудоголік. Всі сім днів, якщо мене навіть фізично немає на роботі, то я думками завжди на роботі. Колектив зібрався доволі непоганий, керівники департаментів, комунальних підприємств. В нас прямий зв’язок, працюємо як у вихідні дні, так і в будні, навіть після робочого дня. Ми розуміємо, що в нас є такі питання, які на завтра відкладати не можна і їх треба було вирішити ще вчора. Тобто максимально все, що залежить від нас, від виконуючого повноважень міського голови, ми намагаємося зробити якнайкраще.
- Під час обговорення кандидатів на заступників мера Луцька, депутати запитували Вас про перспективи роботи низки КП у місті. Тоді Ви казали, що не володієте достеменно ситуацією і усі проблемні питання вивчатимете. Які напрацювання маєте уже зараз?
- Підприємства були діючі, робочі і особливих претензій не було. Були якісь відхилення від нормальної роботи, але давайте будемо говорити відверто: якби все було так погано, то і в Луцьку все було б дуже погано. Навіть коли не було вже на посаді Миколи Ярославовича, Царство йому небесне, його заступники й секретар виконували роботу і не завели в кабалу чи якийсь тупик місто Луцьк. Тобто вони й далі працюють, можливо якісь нові погляди ми в них вдихнули разом з новою командою керівників.
Що стосується того, що одразу я не міг сказати про роботу комунальних підприємств, то я був ознайомлений з питанням частково. У чомусь мені звичайно допомогло попереднє місце роботи, я знав принципи і механізми, якими керуються комунальні підприємства і як вони мають виконувати роботу й прагнути кращого. Але, зрештою, я – лучанин і, як не крути, мені близьке все: і «Луцьксвітло», і «Луцьктепло», і «Луцькводоканал», бо всі комунальні підприємства – це ті блага, якими ми користуємося кожного дня і від того немає куди діватися.
- За яке підприємство одразу плануєте «взятися». Які з них найбільш проблемні, а які, навпаки, успішні?
- Для того, щоб робити якісь зміни, чи, як зараз прийнято говорити, реформи в державі, потрібні кошти і треба реально на це дивитися відкритими очима. Не можна сказати, що ми сьогодні прийшли, рубанули шаблею і в нас з’явилися 300 мільйонів на дороги. Мовляв, ми буквально за рік часу закриваємо це питання на довгі роки і наші нащадки, діти й внуки їздять і ходять по нормальних дорогах з нормальною розміткою і світлофорами. Цього немає. На жаль, на сьогоднішній день така ситуація склалася не тільки в Луцьку.
В нас є бюджет розвитку, але він невеликий, а потреби наших комунальних установ і потреби міста набагато більші від тих коштів, які надходять в бюджет. Це картина, яка можливо не стосується столиці чи міст-мільйонників, де є великі потужні виробництва і там наповнення бюджету йде з надлишком в користь держави. В нас ситуація трохи інша. Є ряд підприємств, які зареєстровані не в Луцьку, хоча там працюють багато лучан і, на жаль, так складається, що ПДФО до нас не потрапляє.
Але я думаю, що ця ситуація поправна і вона все одно вирівняється. Ми будемо прагнути кращого, до покращення інфраструктури. Ми вже локально почали робити багато дворів, багато було почато попередньою командою, ми це все успішно доробляємо і в тому ж напрямку будемо рухатися.
- Останнім часом лучани нарікали на холод в оселях, адже опалення вимкнули, а температурний режим на вулиці не підвищився. Зараз ситуація змінилася, але тепер містяни мають нове побоювання – вимкнення гарячого водопостачання влітку… Чи працює міська рада у цьому напрямку і чи таки люди будуть забезпечені гарячою водою? До слова, яка зараз ситуація на ДКП «Луцьктепло»?
- Ситуація нормальна, стабільно-задовільна. Те, що стосується тепла, яке не було подане… Офіційно опалювальний сезон закінчується у кінці квітня. Наша міська влада вмикала опалення в садочках і освітніх закладах – це була дуже клопітка робота.
Для того, щоб запустити опалення на три дні, передує триденна підготовка і три дні, для того, аби опалення погасити. Вартість газу, в такому випадку, зовсім інша – не така, як в опалювальний сезон. Мережі також знаходяться не в найкращому стані і основна проблема в тому, що лучани нарікали, але далеко не усі. Ми зверталися до голів ОСББ, які навідріз відмовлялися від увімкнення опалення, оскільки за цей тиждень люди могли би заплатити кругленьку суму і тоді вже були б інші нарікання: навіщо міська влада увімкнула опалення. Багато є сімей з невеликими достатками і для них було би це досить боляче.
Звичайно, завжди хтось є невдоволений, але давайте дивитися правді у вічі: ми зробили краще чи гірше? Не було мінусової температури повітря і опалювальний сезон закінчився б однозначно. Те, що ми подали тепло в садочки і в школи – це теж досить важливо.
- То чи матимуть лучани гарячу воду влітку у своїх помешканнях?
- Ситуація, яка склалася для Луцька і для більшої частини України – досить плачевна. Заборгованість держави перед «Луцьктепло» по субсидіям - 123 мільйони гривень. НКРЄ КП сьогодні скасував тариф і всі кошти, які йдуть за оплату комунальних послуг, що стосується ДКП «Луцьктепло», йдуть напряму на «Нафтогаз», обходячи нас. Таким чином, довелося навіть трохи дотувати «Луцьктепло», аби воно могло залишитися на плаву. Але проблема поступово починає вирішуватися і якщо буде нормальна стабільна ситуація з відшкодуванням субсидій, я думаю, тепла вода для Луцька буде. Можливо не в усіх районах, бо це також залежить від проблематики консервування котельні, обслуговування та підготовки її до наступного опалювального сезону, але зрештою робота така ведеться. Знову ж таки, будуть замінені деякі мережі, що стосуються подачі гарячої води. Якщо будуть відключення, ми будемо старатися, аби вони займали по часу найкоротші терміни.
- Уже не вперше лучани нарікають на сморід, який повсякчас охоплює вулиці нашого міста. Виникнення проблеми пов'язують із роботою ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Як будете вирішувати проблему?
- Це питання трохи «з душком». Виконувач повноважень міського голови зустрічався вже з керівниками Гнідавського цукрового заводу, бо дійсно частково є проблема в них. Перші кроки вони уже зробили, тобто здійснили розприскування хімічних очисних речовин по самій фільтраційній канаві, обробили навколишню територію і уже стало відчутно, що такого їдкого запаху, як було, уже немає. Керівництво заводу далі буде ставити додаткові очисні елементи, які в подальшому, будемо надіятися, спрацюють і наше місто не буде з якимось іншими запахами. Робота ведеться і питання тримається на контролі. Все буде добре.
- Які гарантії того, що першоджерелом запахів є саме Гнідавський цукровий завод, тому що можна уникнути наслідки, але може залишитися причина? Лучани припускають, що причиною поширення запаху може бути саме відсутність каналізації у Гіркій Полонці та навколишніх населених пунктах.
- Причина такого смороду, який стояв в Луцьку – саме у заводі. Ті запахи, які залишаються від стічної каналізації – зовсім інші. Вони не будуть так розповсюджуватися. Втім однозначно, і Липляни, і станція в Гіркій Полонці потребують нових підходів до очищення стічних каналізаційних вод, бо наш світ стрибнув уже на два кроки вперед, де ці води переробляють на міндобрива і їх купують фермери. Але усе це впирається в кошти, тобто всі ці установки – дороговартісні. Для них потрібні відповідне місце і бажаючі, які б запустили цю роботу, щоби в майбутньому до цього питання не повертатися.
- Про викиди залишків м'ясопереробних заводів не йдеться в такому випадку?
- Ні. Виїжджала робоча комісія, яка бачила певні рештки тварин, але це питання поки так глобально не стоїть як від тих викидів, що давали на Гнідаві.
- Актуальним питанням сьогодні також є звезення на Волинь львівського сміття. Нині проблема стосується не лише області, але й Луцька, адже нещодавно стало відомо, що сміття почали скидати неподалік міста. Міська рада зверталася до правоохоронців щодо цього факту, хто відповідатиме за такі дії?
- На останній сесії було звернення міськради до патрульної поліції. Вони мотивують тим, що в них мало патрульних машин, що кілька автівок вони оглядали, перевіряли документи, але на той час ці машини вже були пусті. Тобто першоджерела конкретного немає. Однозначно міська влада разом з муніципалами намагається контролювати те, що відбувається в межах міста.
Ми також закликаємо громадян, можливо хтось десь бачить підозрілі машини, швидко реагувати за номером «102», телефонувати на службу муніципальної поліції, на гарячу лінію «15-80», що є в Луцьку. Ми будемо раді будь-якій інформації, бо ми хочемо жити в чистому місті. Нам свого сміття вистачає і його треба також десь дівати, переробляти, сортувати. Днями ми відбуваємо у відрядження в місто Золочів, щоб подивитися на нову сміттєсортувальну станцію і продовжити роботу на нашому полігоні твердих побутових відходів у Брищі.
- Тема, яка завжди хвилює мешканців Луцька – ремонт доріг та прибудинкових територій. 2017 рік в Україні, зокрема й на Волині, оголошений роком ремонту доріг. Яка Ваша стратегія діяльності у цьому напрямку, на відновлення яких вулиць та автошляхів чекати лучанам найближчим часом?
- Об’єктів багато, аби вистачило на все коштів. Серед найбільш стратегічних - капітальний ремонт вулиці Кривий Вал, яка є окрасою нашого міста і її треба привести до ладу. Зараз там стан нижче задовільного, з’являються нові будівлі, а нові тротуари та дороги мали б підкреслити красу історичної частини міста. Багато капітальних ремонтів залишаються у дворах, зокрема на вулицях Гордіюк і Грушевського. Маємо здійснити ремонт вулиці Генерала Шухевича, багато є поточних ремонтів. На тих вулицях, які мають досі ґрунтові дороги, ми плануємо зробити хоча би частину щебеневого покриття до будівель. Робота ведеться.
- Що стосується функціонування громадського транспорту в місті, будете продовжувати реалізовувати наміри Ваших попередників щодо заміни маршрутних таксі на електротранспорт? Чи будете змінювати керівника ЛПЕ, як про це говорив Ігор Поліщук на останній сесії міської ради?
- Є багато запитань до керівника ЛПЕ, хоча там робота робиться, але наскільки якісно – це питання. Давно мали б увійти в обіг у тролейбусах славнозвісні валідатори, яких до цих пір немає. Тепер мова йде про відтермінування ще на два-три місяці.
Те, що стосується перевантаження міста маршрутними транспортними засобами: так, воно є. Можливо це буде за рахунок того, що ми будемо переформатовувати потоки, аби автобуси їздили іншими вулицями, але центр нам треба звільнити максимально. Його можна звільнити тільки за рахунок великогабаритного транспорту, тобто самих тролейбусів і автобусів.
- А як щодо реалізації міжнародних проектів, які почали впроваджувати до Вас, мова йде про енергозбереження та енергозаощадження. Чи плануєте надалі підтримувати та реалізовувати ці програми? Можливо маєте власні напрацювання?
- Минулого тижня ми були на форумі енергоефективності, який відбувався в Києві. Луцьк відзначили як місто з найвищим показником утеплення багатоповерхових будівель. Ясно, що були напрацювання й по ОСББ. Роботу цю морозити не можна, адже ми хочемо дійти до того, аби в нас витрата на одну гігакалорію була найменша. Утеплення будинків – це досить потужна справа для досягнення кінцевого результату у сфері енергозбереження.
- З ким зі своїх колег, замів міського голови та депутатів, найбільше товаришуєте і готові активно співпрацювати?
- В нас розподілу немає. Кожного дня відбуваються дві наради, на яких присутні всі заступники. Ми всі ділимося проблематикою, в кого який напрямок. Ми мусимо діяти як один кулак, бо якщо працюватимемо нарізно, роботи як такої не буде.
- На який вид діяльності спрямована робота ТОВ «Грін Ріелті», яке ви очолювали?
- Робота підприємства полягала в розвитку спортивних об’єктів. Це, зокрема, будівництво, оренда та інше.
- Ваші родичі також мають власний бізнес?
- Так, мають. Здебільшого це не рідня, а двоюрідні родичі, в них є свій бізнес.
- Під час сесії депутати міської ради погодили розмір Вашої зарплатні на новій посаді, так само як і ваших колег. Якою була Ваша заробітна плата під час головування у Ківерцівській райраді і скільки Ви отримуватимете на новій посаді?
- Та частина заробітної плати, яку я отримав в квітні не була такою, яку анонсували, вона була значно меншою. Я ніколи не задавався ціллю саме щодо грошей, треба працювати. Звичайно, дуже добре, коли твоя праця добре оплачувана, тоді є більше стимулу для роботи. Але гроші для мене не були ніколи основним завданням. Люблю таку роботу, після якої завжди можна побачити результат.
- На попередній посаді мали більшу зарплатню?
- Ні, меншу.
- В електронній декларації вказано, що Ви є власником 5-ти квартир, маєте 50% прав на спільну власність двох земельних ділянок, половину житлового будинку й автомобіль 2013 року випуску. Крім того, володієте готівковими заощадженнями та рахунками у банку… Звідки Ви отримали надходження для придбання такого майна, це прибутки з бізнесу чи заощадження із зарплатні?
- Якщо відверто розбиратися у квартирах, то чітко видно, що вони не є моїми. Я скажу відразу, що 5-ти квартир у мене немає. Я маю тільки одну квартиру в співвласності у місті Рожище. Це моя батьківщина, де я народився і проживав. Коли робили приватизацію, я проживав вже в Луцьку, але був прописаний у місті Рожище і тому мене вписали. Решта квартир – не мої. Частина земельних ділянок і частина житлового будинку – так, є. Але це все були кошти, які я заробляв протягом свого свідомого життя. Їжджу я на невеликій машині, вона мене повністю влаштовує, економна, дизельна… Завжди так кажуть: квартири не твої, а декларація твоя. Це моєї дружини. Щось вона отримала в спадок, щось їй подарували.
- Опишіть один день заступника міського голови.
- Дуже напружений день. Я намагаюся прийти на роботу раніше. Десь біля 8-ї години я вже на роботі, оглядаю пошту. На 8.30 ми йдемо на нараду, яка може тривати годину, або більше. На ній присутні виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук, його радник, всі заступники. Після того, як виходиш з кабінету, якщо немає тут зустрічей, ноги в руки і біжимо містом. Дивимося, які є проблемні ділянки, де йдуть ремонтні роботи, де триває облаштування бруківкою, асфальтом, заїжджаємо на комунальні установи, їздимо на полігон в Брище… Постійні зустрічі, розмови що стосуються подальшої роботи міста. Важко навіть порахувати скільки дзвінків за день буває. Ніколи собі тим не забиваю голову, але буває, приходиш додому, а голова просто «кипить».
- На сім’ю часу вистачає при такому робочому режимі?
- Буду надіятися, що так, поки дружина з сином не шкодує.
- Що Ви уже сьогодні готові пообіцяти лучанам? Назвіть принаймні кілька тез щодо Ваших планів, які Ви готові втілити у життя уже найближчим часом і можете гарантувати це.
- Не знаю наскільки швидко це втілиться, але те, що можна гарантувати - це робота із концепцією парку ім. Лесі Українки. Вже починаються роботи і за рік-два ви побачите дуже позитивні зміни. Щодо інфраструктурних проектів: прибудинкових територій, доріг, ремонту комунальних установ - робота почалася і лучани все побачать самі. Я не звик говорити наперед про те, що ще не встиг зробити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
На кого з заступників Луцького міського голови Ви покладаєте найбільші надії?
проголосувало 86 відвідувачів
Григорій Недопад
36,0%
Григорій Пустовіт
8,1%
Олександр Рачков
9,3%
Костянтин Петрочук
30,2%
Юрій Вербич
16,3%
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
20:27
2 жовтня
08:34
2 жовтня
live comments feed...