• Головна
  • «Діснейленд», аеропорт та з’їзд європейських монархів: обговорили стратегію розвитку Луцька
13:29, 18 травня 2017 р.

«Діснейленд», аеропорт та з’їзд європейських монархів: обговорили стратегію розвитку Луцька

Можливими цілями стратегії розвитку Луцька є перетворення центрального парку імені Лесі Українки в парк розваг, створення аеропорту та проведення річниці з’їзду європейських монархів у 2029 році. Пише ІА «0332.ua». 


Про це йшлося сьогодні, 18 травня, під час засідання Комітету зі стратегічного планування розвитку міста Луцька. 

Комітет зібрався, щоб ознайомитися з розробленою стратегією міста. Серед присутніх були директор департаменту економічної політики Олександр Озінович, депутати Луцької міської ради Павло Данильчук, Тарас Шляхтич, Віктор Ящук, Андрій Козюра та члени комісії. 

«Діснейленд», аеропорт та з’їзд європейських монархів: обговорили стратегію розвитку Луцька, фото-1



На початку заходу слово взяв голова правління Волинського обласного об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк, який розповів, що станом на сьогодні підготовлено профіль громади міста Луцька – це третій документ, який показаний в плані розвитку міста. Він представлений спільно з Центром зайнятості. Дизайн допомагало створювати підприємство «Модерн-Експо». 

За його словами, у цьому документі викладена інформація про місто, зокрема демографічні процеси з 2012 по 2016 рік, показники ринку праці з 2012-2016, середньомісячна заробітна плата, показники розвитку промисловості. Також у документі є показники розвитку транспорту, показники інвестиційної активності, показники будівництва, обсяги та темпи росту іноземних інвестицій, роздрібний товарообіг, кількість людей, що шукали роботу, кількість безробітних за рівнем освіти та віковою категорією і їх аналіз за статтю. Ще у документі представлено бюджет міста за доходами і видатками з 2012 по 2016 рік. 

Петро Гоцалюк згадав про дві зустрічі, де обговорювалася стратегія розвитку Луцька. 
«Зустріч на «Модерн-Експо» відбувалася 22 квітня. У ній брали участь представник влади і жителі міста. На ній було обговорено 5 стратегічних напрямків міста, серед яких розвиток людського капіталу, побудова інноваційної економіки, розвиток туризму, комунальної інфраструктури, розширення меж міста й міжмуніципальне співробітництво», - зазначив пан Гоцалюк. 

Також він розповів, що на зустрічі у Бізнес академії науковцями з кафедри соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки було запропоновано перейменувати першу стратегічну ціль – розвиток людського капіталу на розвиток соціального капіталу. 

«Діснейленд», аеропорт та з’їзд європейських монархів: обговорили стратегію розвитку Луцька, фото-2



Далі Петро Гоцалюк розповів про кожну ціль стратегії розвитку Луцька:

Розвиток соціального капіталу
 
У цій цілі зосереджено все, що стосується людини та її здоров’я: демографічний розвиток, розвиток середньої та професійної освіти, розвиток системи охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, фізичної культуру і спорту. 


Забезпечення стійкого економічного зростання
 
«Ми вважаємо, що потрібно розвивати інноваційну промисловість. В нас є підприємства, які можуть конкурувати з міжнародними компаніями. Серед цілей є розвиток середнього бізнесу, розвиток будівельної промисловості та розвиток туризму з метою створення робочих міст», - резюмував голова правління. 
За його словами, на попередній зустрічі бізнесмен Віктор Корсак висловив думку, що Луцьку потрібно працювати над створенням аеропорту, бо без нього Луцьк не має серйозної перспективи у розвитку туризму. Також було запропоновано перетворити центральний парк в парк розваг на зразок «Діснейленду», а стару частину міста в пішохідний громадський простір, який був би цікавий туристам. Бізнесмен звернув увагу на відзначення з’їзду європейських монархів. Цей захід можна провести на серйозному рівні у 2029.  Всі ці три проекти допоможуть досягти реального туристичного прориву в розвитку міста Луцька.
 
Підвищення якості міського середовища
 
Луцьк має ввійти до європейських комфортних міст. Цілі: просторовий розвиток міста Луцька, трансформація промислових зон, розвиток транспортної системи, забезпечення екологічної безпеки, розвиток інженерної інфраструктури, покращення благоустрою міста. 

Забезпечення ефективності управління та розвиток громадянського суспільства
 
Цілі: залучення громадськості до розвитку міста, питання діяльності ЦНАПу, розвиток співпраці з громадськими організаціями, забезпечення власної безпеки та безпеки суспільства 

Розширення меж міста 
Залишається відкритим питання розширення міста. Є депутатська ініціатива в приєднанні ОТГ до Луцька. З ОТГ Княгининок та Забороль потрібно працювати, базуючись на договорах міжмуніципального співробітництва. Також серед цілей співробітництво з партнерськими містами. 
Депутат Луцької міської рад Павло Данильчук зазначив, що він з повагою ставиться до цих напрацювань, але, на його думку, звідси потрібно викреслити цілі розвиток соціального капіталу та забезпечення ефективності управління та розвиток громадянського суспільства, бо ці цілі і так є актуальними для країни. 

Депутат запропонував формувати стратегію відповідно до потреб та цілей міста. 
«Я б формував би стратегію відповідно до цілей, які необхідні лише для Луцька, щоб воно було Європейським містом. Дуже правильна ціль – розширення меж міста і це найактуальніша проблема, бо Луцьк за площею вдвічі менший за Ковель. Географічно неправильна побудова міста – це не нормально. Ми з Рівним конкуренти, хто буде обласним центром після об’єднання двох областей. І ми програємо боротьбу, бо Рівне вже об’єднується з навколишніми ОТГ. Я б відокремив розвиток туризму в окремий пункт та виокремив би ціль збереження та розвиток історично-культурного середовища Луцька», - резюмував Данильчук .

«Діснейленд», аеропорт та з’їзд європейських монархів: обговорили стратегію розвитку Луцька, фото-3



Луцький депутат Тарас Шляхтич також запропонував викреслити з плану стратегічного розвитку розвиток соціального капіталу, мотивуючи це тим, що така ціль лежить в основі створення держави та міста. 

Натомість депутат Андрій Козюра вважає, що цю ціль потрібно залишити, але описати її з точки зору децентралізації, бо це важливий аспект, який впливає на рівень життя і бажання жити у Луцьку. 

Представниця патрульної поліції Луцька Ольга Бузулук запропонувала включити пункт забезпечення особистої та громадянської безпеки до підвищення якості міського середовища і включити сюди безпеку дорожнього руху. 

Насамкінець засідання Олександр Озінович зазначив, що всі ці пропозиції будуть розглянуті комісіями Луцької міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцьк #стратегія_розвитку #комісія #туризм #аеропорт #діснейленд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...