• Головна
  • Справа Катерини Литкіної: адвокат проти допиту свідків
13:16, 15 червня 2017 р.

Справа Катерини Литкіної: адвокат проти допиту свідків

12-го червня, розглядаючи кримінальну справу щодо вбивства жительки Нововолинська Катерини Литкіної, колегія Ковельського міськрайонного суду ухвалила рішення продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого Назара Статочнюка до 10-го серпня.

Про це інформує БУГ.

На судове засідання прибули всі учасники процесу, крім потерпілої Вікторії Литкіної. Суд продовжив досліджувати письмові докази у цій справі. Зокрема, зачитано було висновки двох молекулярних експертиз: одна є підтвердженням, що тіло на териконі було саме Катерини Литкіної, інша стала доказом того, що на зрізі пластикової пляшки, яку знайшли на териконі, залишилась кров вбитої.

Адвокат Статочнюка Полячук рахує, що обидві експертизи є непрямими доказами. Вони, з його слів, не вказують на особу, яка вчинила злочин.

“Щодо першої експертизи, то я казав: ніколи не сумнівався, що тіло, знайдене на териконі – це тіло Катерини Литкіної, тому на ній не буду зупинятися. Що стосується експертизи з пляшкою – це непрямий доказ. Вона не підтверджує місця злочину та особи, котра заподіяла смерть. Коли буде мова йти про те, що Катерину перенесли дві людини, я хочу знати звідки і коли, – відзначив захисник Сергій Полячук, – Те що що на пляшці є кров Литкіної, не заперечую. Але факт, що її несли дві особи, ви чим мотивуєте?”.

Адвокат Елла Бордюженко прокоментувала виступ Полячука, зазначивши, що пляшка була знайдена на самій верхівці терикону. Це означає, що скоєння злочину відбувалося зверху і після того труп переміщали вниз по крутому схилу. Зі слів Бордюженко, одна особа не справилася б з таким фізичним навантаженням.

До толерантності правозахисників Статочнюка закликав адвокат Олександр Волощук. Він зауважив, що в кримінальному процесі є прямі і непрямі докази, тому суд має оцінити їх в сукупності.

Прокурор Сергій Самчук висловив прохання запросити на суд осіб, які можуть дати показання. Він вважає, що саме на такому етапі доцільно було б допитати свідків, а потім визначити порядок дослідження подальших доказів.

“У мене є заперечення стосовно допиту свідків. Згідно КПК вони не можуть бути присутніми у залі судового засідання. В даній справі ЗМІ, які допущені до засідань, ознайомлені з перебігом розгляду справи. В мережі Інтернет опублікований весь судовий процес, висновки експертів і таке інше. Таким чином, свідки були, як модно тепер казати, онлайн присутні на засіданнях. Тому, думаю, опитувати їх нерозумно. А експертів, звичайно, треба опитати”, – заявив Віктор Шостак.

Таким формулюванням заперечення були здивовані як потерпілі, так і їх захисники, а найбільше – представники засобів масової інформації. Адже питання присутності ЗМІ на засіданнях обговорювалися з перших розглядів справи, від початку слухання були відкритими. І це нормальна практика, коли судові органи сприяють тому, щоби журналісти мали доступ до інформації, що гарантується принципом гласності судового процесу. А от спекулювати такими речами і заперечувати надання показань свідками, спираючись на відкритість суду, як мінімум, недоречно.

Судді ухвалили рішення продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого Назара Статочнюка до 10-го серпня, а наступне засідання провести 20-го липня. Потерпілі та преса сподіваються почути свідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#катериналиткіна #суд #вікторшостак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...