• Головна
  • У Луцьку на працівників котельні може завалитися аварійна труба
12:31, 20 червня 2017 р.

У Луцьку на працівників котельні може завалитися аварійна труба

ТОВ «Теплоенергоцентр» погрожує судом ДКП «Луцьктепло» через мільйонну заборгованість за оренду котельні. Натомість, в «Луцьктепло» запевняють, що самі перебувають у боргах, тому сплатити вчасно не можуть і додають, що поки вирішуються «боргові питання», парова труба на котельні може завалитися на працівників із дня на день, - пише ІА «0332.ua».

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань цінової політики, бюджету та фінансів.

Відтак, перший заступник директора ТОВ «Теплоенергоцентр» Олександр Денисюк розповів, що вони передали власну котельню в оренду ДКП «Луцьктепло». Комунальне підприємство, своєю чергою, змушене було своєчасно сплачувати орендну плату. Раніше, каже Денисюк, платежі здійснювалися вчасно, але протягом двох останніх місяців ДКП так і не сплатило необхідно суми, яка «набігла» уже до 1,5 мільйона гривень.

«Враховуючи це, ми звернулися до депутатів, які готували договір оренди котельні. Наше прохання: вчинити такі дії, щоби погасити заборгованість до початку судового розгляду», - наголошує представник «Теплоенергоцентру».

Своєю чергою, керівник ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна пояснила, що власні надходження підприємства нині складають 7,95% від суми загальних надходжень. Всі решта коштів напряму потрапляють до НАК «Нафтогаз». Натомість, держава ще з лютого не виплачує підприємствам різниці по пільгам та субсидіям, а відтак «Луцьктепло» не отримало від держави 132 мільйона гривень. «Рішення я поки не бачу і навіть найближчої перспективи. Ми фактично живемо на 8% із надходжень», - каже Малютіна і додає, що таким чином і борг перед «Теплоенергоцентр» вони самостійно погасити не зможуть. Разом з тим, каже Валентина Малютіна, ще під час прийняття котельні в оренду, дві сторони (орендар та орендодавець) дійшли згоди у тому, що котельня перебуває у доволі непривабливому стані, ба навіть, у плачевному.

Аби достеменно переконатися у стані котельні, ДКП «Луцьктепло» замовило експертизу, яку здійснювали спеціалісти Науково-дослідного інституту Академії наук України. Вони ж встановили, що аварійність парової труби на котельні сягає 4 категорії і є небезпечною для працівників, адже може завалитися у будь-який момент. Аби забезпечити життя та здоров’я людей, фахівці у своєму висновку радили негайно виключити людей із зони можливого обвалення. Та й ремонт на котельні київські спеціалісти не радили робити, адже за їхнім висновком, його вартість рівнозначна будівництву нової труби. Власне тому, очільниця ДКП «Луцьктепло» пропонує віддати об’єкт орендодавцю та скоригувати суму орендної плати, зменшивши її.

Не погодилися із такими твердженнями представники «Теплоенергоцентру» і хочуть провести власну експертизу котельні, із залученням Київського національного університету будівництва та архітектури. Вони сумніваються у тому, що труба на котельні аварійна й додають, навіть якщо говорити про співвідношення витрат на ремонт і будівництво нової труби, то варто подумати й про демонтаж нинішньої споруди, що може вартувати як пів котельні. Таким чином, заслухавши спікерів, члени депутатської комісії вирішили підготувати звернення до голови Волинської ОДА та Кабміну із вимогою виплатити заборгованість по пільгам та субсидіям. До того ж, депутати погодилися винести на сесію питання про внесення змін до бюджету міста, аби забезпечити погашення півторамільйонного боргу ДКП «Луцьктепло» перед ТОВ «Теплоенергоцентр». Що стосується аварійності труби на котельні, побоюючись критичних ситуацій, депутати таки вирішили дочекатися повторної експертизи, яку замовлятиме орендодавець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#котельня #аварійнийстан #малютіна #денисюк #луцьктепло
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...