• Головна
  • У Луцьку відкрили реабілітаційний центр для бійців АТО та їх сімей (ФОТО)
14:01, 14 липня 2017 р.

У Луцьку відкрили реабілітаційний центр для бійців АТО та їх сімей (ФОТО)

У Луцьку відкрили реабілітаційний центр для бійців АТО та їх сімей (ФОТО)

Сьогодні, 14 липня, у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулося урочисте відкриття оновленого відділення реабілітації учасників АТО та їх сімей, - пише ІА «0332.ua».

Як розповів головний лікар Ігор Гнетньов, внаслідок війни багато людей отримали посттравматичний стресовий розлад, і чим довше тривають антитерористичні операції, тим більшим є показник смертності, зокрема на Волині.

«Виникла необхідність створити реабілітаційний центр. Реабілітація – це життя, повсякденне життя. На першому місті у нас стоїть психолог, який займається посттравматичним стресовим розладом. Він займається як з колишнім воїном, так і з його батьками, дружиною та навіть дітьми і, найголовніше, із сімейним лікарем. На другому місті реабілітолог, бо в середньому молодий військовий важить близько 70-ти кілограм, ще 40 – амуніція, бронежилет, каска. Відтак, молоді хлопці вимушені звертатися до ортопеда, травматолога, бо суглоби й хребти дадуть про себе знати», - почав свій виступ Гнетньов.

Відтак, у центрі зробили капітальний ремонт у спеціальному кабінеті для реабілітації, відремонтували хол та кабінет психолога. Присутній на відкритті радник міського голови Ігор Поліщук зауважив, що міською радою було виділено 200 тисяч гривень на проектно-кошторисну документацію, аби добудувати корпус, який на сьогодні потребує капітального ремонту, також у цьому аварійному корпусі планують добудувати другий поверх.

«Про необхідність психологічної реабілітації ми почали говорити дуже давно. Для хлопців, які повертаються зі Сходу, це дуже важливо. Дякувати Богу, вдалося віднайти ці кошти та виділити їх на ремонт відділень у цій поліклініці. Наше завдання - забезпечити хлопцям, які повертаються із війни у свої сім’ї такі умови, аби вони могли нормально й повноцінно жити, знайти себе після тих подій, які їм довелось пережити», - резюмував Ігор Поліщук.

Відтак, за словами радника міського голови, із бюджету міста на ремонт цього відділення виділено 279 тисяч гривень.

«Орієнтовна вартість цього центру 12 мільйонів гривень. Безумовно, що міської радою при формуванні бюджету на наступний рік буде закладено фінансування, але ми будемо просити співфінансування із державного бюджету. Сподіваюся, що нам вдасться завершити будівництво у наступному році. Думаю, що відділення на відмінно справиться із тими функціями та завданнями, які на нього покладено», - додав радник міського голови.

За словами керівниці відділення Олени Звєрєвої, у відділенні проводять групові тренінги, заняття із фітнесу та масаж. Психологічна реабілітація відбувається у індивідуальному режимі.

«У нас фактично як клуб. Вони заходять, спілкуються між собою, п’ють чай та каву – це така собі «віддушина». У разі потреби сімейний лікар виписує клієнтам безкоштовний рецепт, окрім того ми безкоштовно лікуємо, а при потребі, скеровуємо до санаторію чи іншого медичного закладу. Дружини потребують допомоги не менше, а навіть більше. Фізично забрати чоловіка набагато простіше, а ось забрати звідти його душу – це важко», - резюмує вона.

Як розповідала психолог, у день на реабілітацію приходить 12-15 людей. Часом чоловіки приводять своїх дружин із власної ініціативи, мовляв, «дискомфорт у нас із нею».

«Приходили і з дітками. Бо виходить, що дітки чекали тата-героя, а тут їх очікування не виправдалися. Тато повернувся нервовим і діткам потрібна допомога. Багато дітей на тій «хвилі» стають надто патріотичними, вони перестають сприймати інші точки зору. Вони вже радикально налаштовані: «Мій батько воював, і я за нього помщуся!». Із дітками треба працювати, бо це наше майбутнє. І скажу вам, ті діти, які писали листи на фронт – вони уже інакші», - розповіла психолог.

Окрім того, пані Олена зауважує, що під час реабілітації для бійців безкоштовно функціонує будь-яка діагностика, від УЗД-кабінету до рентген-кабінету. Також психолог наголошує, що у відділені приймають не лише бійців із Луцька, але й хлопців зі всієї Волині.

Фото із сайту Луцькради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реабілітаційний_центр #луцьк #атовці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...