• Головна
  • Вчені розповіли, як обрати водойму для купання
08:36, 26 липня 2017 р.

Вчені розповіли, як обрати водойму для купання

Вчені розповіли, як обрати водойму для купання

Облаштований пляж не завжди є запорукою безпечної водойми. Інфекції та патогенні мікроорганізми можуть міститися навіть у чистій воді. Тому варто знати правила вибору правильного місця для купання.

Найпростіші способи оцінити водойму запропонував СТБ, - пише Gazeta.ua.

Кількість відвідувачів. У води є певна "пропускна здатність". Вона очищується від сторонніх бактерій, які заносять люди. Але якщо чужих мікроорганізмів забагато, вода починає загнивати. Стає каламутною біля берега. В такому середовищі - небезпечні інфекції. Першими ризикують захворіти діти, оскільки купаються на мілині, де найбільша концентрація бруду. Якщо така водойма — єдина з доступних, купатися в ній можна тільки вранці, до напливу відвідувачів.

Худоба. Не варто контактувати з водою, де п'є худоба або є багато водоплавних птахів. Глисти тварин можуть передаватися через рідину і викликати високу температуру, червоні виразки та свербіж. Корови можуть заразити коростяним кліщем.

Стояча вода. За відсутності течії водойма стає небезпечною у спеку. Коли температура води перевищує 28 градусів, всередині зникає кисень і на поверхні з'являються синьо-зелені водорості. Під час гниття вони виділяють токсини. У людей з чутливою шкірою може початися фотодерматоз - запальний процес, що викликає пухирі.

"Сусіди" водойми. Мова йде про ресторани та дороги. Саме від цих місць у воду можуть потрапляти каналізаційні стоки. Зливні води містять ентеровіруси, які призводять до менінгіту, пневмонії, лихоманки, захворювання дихальних шляхів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водойми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...