• Головна
  • На Волині занепокоєні ситуацією що склалася у роздрібній торгівлі
16:00, 31 липня 2012 р.

На Волині занепокоєні ситуацією що склалася у роздрібній торгівлі

Власне, справа стосується ситуації, що склалася у роздрібній торгівлі суб’єктів малого підприємництва при реалізації товарів легкої промисловості вітчизняного та іноземного виробництва. Про це йшлося під час розширеного засідання Регіональної ради підприємців в області, – інформує «Волинська правда».

Про негативні тенденції, котрі тут намітилися, доповів виконавчий директор Регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців в області, заступник голови Регіональної ради підприємців Юрій Анцух. Він розповів, що до ради постійно надходять звернення від підприємців. Із проблемою можна ознайомитися нижче у зверненні до Миколи Азарова. Найчастіше звернення надходять від підприємців, які займаються чоловічою та жіночою білизною, та одягом. Іноді штрафи у цій сфері сягають і 1000 гривень, що для пересічних підприємців є нищівним для бізнесу. «Це чітке виконання доручень Президента навпаки. Це вердикт! Багато штрафів – це погано», – емоційно сказав голова Волинської ОДА Борис Клімчук. Зауважимо, що така ситуація є по всій Україні. Свою думку із приводу ситуації, що склалася, висловив і  начальник інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області Іван Смоленг. Він переконаний, що споживач має отримувати достовірну інформацію та продукти. 

Вислухавши Анцуха, Регіональна рада підприємців в області вирішила звернутися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. У зверненні читаємо: «Регіональна рада підприємців та підприємницька спільнота Волині глибоко занепокоєні ситуацією, що склалась на внутрішньому ринку України, на який надходять оптові партії імпортного товару без відповідної супровідної документації. Суб’єкти підприємництва, що здійснюють діяльність у роздрібній мережі – реалізатори імпортних груп товарів, які належать до легкої промисловості, не мають можливості отримати повну супровідну документацію на цей товар. Така документація повинна бути у них в наявності, відповідно до вимог Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами і вимагається контролюючи організаціями при здійсненні ними перевірок.

В той же час підприємці вимушені купувати товар, який не супроводжується необхідними документами (у тому числі гігієнічними висновками, ярликами тощо). Така необхідність пов’язана з тим, що його відсутність призводить до неможливості забезпечити той асортимент товару, який вимагається попитом пересічного покупця у сприятливому для нього ціновому діапазоні. А цей асортимент товару забезпечує рентабельність роздрібної торгівлі суб’єктів підприємництва.

Змінити ситуацію, яка склалася, кінцеві реалізатори не можуть. Як наслідок, при перевірках їх діяльності, вони, відповідно, до чинного законодавства, обов’язково підпадають під дію штрафних санкцій. Суми та принципи визначення штрафних санкцій, за вище зазначеними причинами, у ситуації, яка склалась, знищують бізнес підприємці та не надають їм шансів на подальшу загальнослухняну підприємницьку діяльність», – йдеться у зверненні.

Підприємці просять, зважаючи на суспільну значимість зазначеної проблеми, яка зачіпляє інтереси великої кількості підприємців та створених ними робочих місць, забезпечення пересічних громадян асортиментом товарів за доступними цінами; ініціювати через відповідні державні організації, термінове вжиття таких заходів: забезпечити проходження в Україну імпортного товару із супровідною документацією, що відповідає вимогам, які встановлені законодавством в Україні та підтверджує безпечність товару для життя і здоров’я громадян; застосовувати до реалізаторів товару у роздрібній мережі, до виправлення вище значеної ситуації тільки визначені штрафні санкції; провести серед споживачів – роздрібних реалізаторів товару та населення (які користуються послугами суб’єктів підприємницької діяльності та здійснюють діяльність в оптовій торгівлі) інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо забезпечення ними продажу та використання якісного товару; контролюючим організаціям акцентувати свою діяльність на виправлення ситуації, що склалась, на покращення профілактичної роботи серед підприємців із дотримання ними вимог встановлених законодавством щодо реалізації товару та зменшення випадків таких порушень.

«Регіональна рада підприємців та підприємницька спільнота Волині сподівається на врахування Вами нашої думки та на термінове вжиття заходів з вирішення цієї ситуації, що призведе до створення здорового, без ознак корупції, середовища для здійснення діяльності малого бізнесу та подальшого цивілізованого його розвитку», – просять підприємці Миколу Азарова.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук сказав, що Азаров швидко реагує на такі речі, але потрібно піти назустріч людям, які працюють у цій сфері. Мовляв, ситуацію потрібно негайно врегулювати. Він зауважив, що теж підпише це звернення. «На ці речі треба реагувати, а то до абсурду дійде», – сказав волинський губернатор.

Також під час розширеного засідання Регіональної ради підприємців в області обговорили питання, котрі були присвячені стану здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та стану здійснення державної реєстрації та перереєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у Волинській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...